|
David és Steve Robertsont is elcsípték AduDhabiban ahol Kimi szerződéséről tárgyalnak. |
KimiRoland |
2011.11.13. 21:30 |
|
Kimi menedzserei a napokban AduDhabiban tárgyalnak. A menedzsert a paddockban is többször látták ahol Kimi jövő évi esetleges visszatéréséről tárgyalnak. Kimi jelenleg a Walesban tartózkodik ahol részt vett az évadzáró angol Rally-n. A legutolsó hírek szerint a Williams az elsődleges célpont, de nem hivatalosan a toroRosso is szerepel a listán.
Ami ennél is érdekesebb, hogy Barrichello a hírek szerint felvette a kapcsolatot a HRT-vel, mert jövőre mindenképpen szeretne versenyezni.
|
Kimi a ToroRosso-val is kapcsolatban áll? |
KimiRoland |
2011.11.13. 00:31 |
|
A legújabb hírek szerint Kimi a RedBull révén a ToroRosso-val is kapcsolatban áll. A hírek nem feltétlenül alaptalanok, hiszen a F1-ben is szponzorálta a RedBull és Rally-s pályafutását is ők fizették. A ToroRosso pedig az ő tulajdonuk, sőt ez utat nyithat Webber esetleges távozása esetén a RedBull-hoz is. A ToroRosso-nál annyit mondtak, hogy nem ők döntenek a felállásról, az a RedBull reszortja.
|
MTV3: Kimi elismeri a kapcsolatot a Williamsel, de még nem egyeztek meg. |
KimiRoland |
2011.11.09. 12:32 |
|
A finn MTV3 adta hírül, hogy Kimi a legutóbbi nyilatkozatában elismerte, hogy valóban tárgyalásban áll a Williams istállóval, de egyelőre nem írt alá semmilyen szerződést.
Kimi azt is hozzátette az MTV3 közlése szerint, hogy nem aggódik a jövője miatt. Mint mondta a visszatéréssel sem lenne nagy gond, mert az F1 nem válltozott tól sokat, egyedül a gumik terén.
Amúgy is a Bridgestone gumik sosem voltak Kimi szive csücske. Kimi szerint azonban továbbra is otthon érezné magát az F1-ben így emiatt nem is aggódik.
|
Solberg: „Kimi képes lesz arra, hogy a lehető legjobb módon fejezze be az együttműködést a Citroennel.” |
KimiRoland |
2011.11.09. 10:25 |
|
Petter Solberg a Citroen versenyzője érdekes nyilatkozatot tett a minap.
Solberg jó kapcsolatot ápol a finn versenyzővel és szerinte nagyon elszánt az utolsó versennyel kapcsolatban.:
„Kimi nagyon elszánt, hogy kirobbanó formában fejezze be az évet. Mindennel rendelkezik, ami ahhoz kell, hogy az első tíz között végezzen.”
A legérdekesebb kijelentést azonban a nyilatkozata végén tette. Ebben utalt rá, hogy Kimi az utolsó Citroenes versenyére készül.
„Kimi képes lesz arra, hogy a lehető legjobb módon fejezze be az együttműködést a Citroennel.”
Ez csak három dolgot jelenthet: Vagy csak mást mondott mint amire gondolt ami nem valószínű, vagy azt, hogy igazak a pletykák és Kimi megy a Williamshez, de jelentheti azt is, hogy a Ford-hoz szerződik át.
Az utolsó pletykák egyébként megerősítik azt az elképzelést, miszerint a Williams főnöke S.Frank Williams bejelentheti Kimi érkezését AduDhabiban.
|
A Williamsnél hivatalosan megerősítették, hogy komolyan tárgyalnak Kimivel! |
KimiRoland |
2011.11.05. 21:17 |
|
A hírt Totto Wolf erősítette meg a Motorsport-Total lapnak.: „Igen, ez igaz. A Kimi Räikkönen dosszié ott van az asztalon. A történet nem a show-nak szól, komoly tárgyalásokat folytatnunk vele, és számos más opció is létezik. A stratégiai döntést a megfelelő időben fogjuk meghozni.”
"Kimi jelenleg nagyon közel áll ahhoz, hogy visszatérjen a királykategóriába, és immáron hivatalosan is bejelenthetjük, hogy a sajtóban megjelent hírek igazak, a „Jégember” valóban tárgyal a Williams istállóval, ahol az elmúlt hetekben nem egy alkalommal látták."
A bejelentés szerint a végső felállást még a Brazil nagydíj elött szeretné meghozni a Williams azaz a jövő héten, vagy legkésőbb két hét múlva hivatalos és végleges állásfoglalás várható. Többen már tudni vélik, hogy az AduDhabi hétvégén azaz jövő hét végén mutatják be Kimit és ekkor jelentik be a 30 milliós Katari szerződést is.
A szakemberek azt is kiemelik, hogy a részvények várhatóan emelkedni fognak. Míg egy hónapja alig 9 dollár volt a részvényárfolyam, addig ez jelenleg 16,7 dollárt ér. Szakemberek szerint ha a Williams bejelenti Kimi szerződését hivatalosan is, akkor várhatóan további 7-8 dolláros emelkedés várható a részvénypiacon.
|
15 millió euró, nincs megkötés, szabad rally, kevés pr rendezvény |
KimiRoland |
2011.11.04. 08:39 |
|
A legújabb hírek szerint 15 millió Eurót kap Kimi és a legszabadabb F1-es pilóta lenne a mezőnyben. A hírek szerint nem lenne különösebb megkötése a szerződésben. A csapat nem kötné meg a pr rendezvényeken való részvételt és engedné, hogy szabadidőben rally-zon. Sőt a szerződése azt sem teszi kizártá, hogy egyes WRC futamokon elinduljon.
|
15 millió Eurós fizetés Kiminek? |
Kimiroland |
2011.11.02. 22:54 |
|
A legújabb sajtóhírek szerint a Williams szerződést köthetett a Mowasalat-tal. A szerződés szerint a Williams használatra adná a katari technológiai központját cserébe a szponzori szálakért. A dolog további jelentősége, hogy így a Katari Nemzeti Bankal való megállapodás is megtörténhetett már.
A hírek szerint a csoport 30 millió Eurós szerződést kötött a Williams istállóval mejből állítólag 15 millió Euró (4.500.000.000 FT) megy el Kimi fizetésére.
|
MTV3: Kimi-Williams házasság bejelentése Adu Dhabiban? |
KimiRoland |
2011.11.02. 22:37 |
|
Az MTV3 szerint a Williams a jövő hétvégén bejelentésre készül. A hírek szerint nagy pénzről és nagy névről lesz szó. Az MTV3 belső információkra alapozva azt állítja, hogy a nagy pénz a Katari Nemzeti Banktól jön míg a nagy név nem lehet más csakis Kimi.
Mindenesetre a hírek továbbra is tartják magukat és egyik fél sem határolódik el a tagadástól, igaz megerősíteni sem hajlandóak egyelőre.
természetesen ha újabb fejlemények lesznek akkor azokat azonnal megírom.!
|
PlanetF1.com: Kimi aláírt a Williams-hez |
KimiRoland |
2011.10.27. 20:58 |
|
A PlanetF1.com szerint Kimi aláírt a Williams istállóhoz. A hírt indiából írják a lap szerzői akik szerint a paddockban lassan mindenki arról beszél, hogy Kimi aláírta a szerződését. Nem csak a lapok, de mindenki érdeklődését felkelti Kimi. A pilótáékét is. Kovalainen egyértelműen szeretné Kimi visszatérését és biztos is benne, hogy visszatér. De rajta kívül az összes pilóta szívesen látná újra Kimit az F1 berkein belül.
Reméljük a legjobbakat!
|
Kovalainen: Szerintem Kimi visszatér! |
KimiRoland |
2011.10.27. 12:07 |
|
Kimi jóbarátja Kovalainen szerint Kimi visszatér jövőre. Nem csinál belőle titkot, hogy nagyon örülne a visszatérésének. Kovalainen szerint jó móka lenne úgy beszélgetni egymás közt, hogy azt senki más ne értse, azaz finnül.
„Igen, azt gondolom, hogy Kimi vissza fog térni. Nem beszéltem személyesen Kimi-vel, így nem is tettem fel neki direkt kérdéseket, de most vannak bizonyos dolgok a háttérben, amik jelenthetnek valamit.”
„Úgy gondolom, hogy csodálatos dolog lenne, ha Kimi visszatérne. Csak meg kell nézni és látni azt, hogy hányan tértek ide vissza. Mindenki számára nagyszerű dolog lenne ez. Hiszem azt, hogy Kimi-ben még mindig sok van.”
|
| |