|
Gyanús a csend Kimi körül sem a Williams sem Kimi sem Robertson nem nyilatkozik |
KimiRoland |
2011.10.27. 12:04 |
|
Senki nem mond semmit ez a biztos jelenleg.
Kimi nemrég adott interjút melyben kifejtette, hogy szerinte a Pirelli és a DRS érkezése is nagy dolog és most legalább van előzés. Nem egy unalmas vonatozás az egész, hanem van akció. Az igaz, hogy néha sokkal egyszerűbb az előzés, de ez belefér.
Kimi azt is fejtegette, hogy egy rosz autóval nem lehet csodát tenni, de egyik napról a másikra válltoznak a dolgok. Elég csak a Brawn robbantására gondolni, és a Mclaren szenvedésére 2006-ban a 2005-ös szenzációs év után.
Kimi kitérő választ adott a szerződését firtató kérdésekre. Csakúgy mint menedzsere. A Williams sem hajlandó egyelőre nyilatkozni, de a belső információk szerint jön Kimi.
Az is érdekes ami a Williamsnél folyik. Egyes pletykák szerint a Williams nem a jelenlegi, hanem a jövő évi autóval győzködi győzte meg Kimi-t. A hír szerint a Williams jövőre nagy dobásra készül és vissza akarnak térni a dobogóra, majd a győzelmekre.
|
Mi is a helyzet Kimivel? |
KimiRoland |
2011.10.26. 10:47 |
|
Tegnap a Maphucito.com internetes oldal számolt be róla, hogy Kimi megerősítette visszatérését és Pastor Maldonado csapattársa lesz a Williamsnél. A hírek szerint az arab befektetőkkel folytatott sikeres 3 éves szerződés miatt írta alá Kimi a szerződést akik fizethetik neki a fizetését. A hírek szerint Kimi 1 míg más információk alapján 3 évre írt alá a csapathoz. Tekintve a csapat jelenlegi helyzetét az 1 év hihetőbb feltéve persze, hogy igaz a szerződés.
Különböző pletykák szerint Kimi nemcsak a F1-ben hanem a WRC-ben is indulna néhány futamon amikor az idelye ezt megengedi. Ez elvileg lehetséges is hiszen Kiminek saját WRC csapata van.
Kimi menedzsere Robertson azonban nem volt hajlandó nyilatkozni a fejleményekről. Diplomatikusan annyit mondott, hogy nem kommentálja a híreket. Ez burkoltan jelentheti a szerződés vagy a tárgyalás tényét is. Mindenesetre amennyire a sajtó rászállt a dolgokra nem valószínű, hogy sokáig megmaradhat a nem kommentálom hozzá állás. Előbb utóbb és inkább előbb valakinek meg kell törnie a jeget és bejelentést kell tennie.
Elvileg lehetséges amint az egy tervezett sajtótájékoztató is előrevetíti, hogy már ezen a hétvégén lehull a lepel a történésekről. Az biztos, hogy a Kimiről és a Williamsről szól a sportlapok 90%-a így mondhatni az egész sajtót érdeklik a fejlemények.
Mint ahogy minket is. Azért kíváncsi vagyok mi lesz ennek a vége. Még egy Williamsel is lehet meglepetést okozni. Az kétséges milyen autó lesz jövőre, de egy jó év után esetlegesen nagyobb csapathoz simán visszakerülhet Kimi.
|
Versenyzőmustra 2012 |
KimiRoland |
2011.10.24. 23:37 |
|
Csapat |
Biztos versenyző |
1-ső számú esélyes |
1-sod számú esélyes |
|
RedBull-Renault |
Sebastian Vettel |
|
Mark Webber |
|
McLaren-Mercedes |
Jensun Button |
|
Lewis Hamilton |
|
Ferrari-Ferrari |
Fernando Alonso |
|
Felipe Massa |
|
Mercedes Gp |
Nico Rosberg |
|
Michael Schumacher |
|
Team Lotus-Renault?? (Idén Lotus Renault) |
?? |
Robert Kubica |
|
|
?? |
Bruno Senna |
Vitaly Petrov |
|
Force India-Mercedes |
?? |
Nico Hülkenberg |
Adrian Sutil |
|
?? |
Paul di Resta |
|
|
Sauber-Ferrari |
Kamui Kobayasi |
|
Sergio Perez |
|
ToroRosso-Ferrari |
?? |
Danniel Ricciardo |
|
|
?? |
Sebastian Buemi |
Jaime Algesuari |
|
Williams-Renault (Idén Cosworth) |
?? |
Kimi Räikkönen |
Rubens Barrichello |
|
Pastor Maldonado |
|
Caterham-Cosworth?? (Idén Team Lotus) |
Heikki Kovalainen |
|
Jarno Trulli |
|
Hispania-Cosworth |
?? |
Daniell Ricciardo |
|
|
?? |
Narain Karthikeyan |
Vitantonio Liuzzi |
|
Virgin-Cosworth |
Timo Glock |
|
?? |
Charles Pic |
Jerome dAmbrosio |
|
Újabb fordulat: HIVATALOS BEJELENTÉS A NAPOKBAN???? |
KimiRoland |
2011.10.24. 20:33 |
|
A Finn Ilta-Somtag szerint Kimi aláírta a szerződését. A hírt reggel kürtölte szét az újság és belső menedzseri információkra hivatkoznak.
Az újabb találgatás azonban egy lavina része volt ami egy sokak szerint álhírrel indult miszerint üléspróbára megy Kimi a következő két hétben. Aztán Sir frank Williams kapányolásával folytatódott. A hírek szerint a Williams feje Kimi nevével kampányolt Katarban és az arab világban ahol több millió eurós szerződést kötött a Katari nemzeti bankal, és állítólag több komoly érdeklődőt is megfűzött.
Aztán jött az újság bejelentése miszerint Kimi aláírja a közeljövőben, sőt már talán alá is írta 2012-re a szerződését.
Most jött az újabb fordulat. Belső információk alapján a Williams a napokban valószínűleg az Indiai Nagydíj hétvégéjén hivatalos sajtótájékoztatót tervez tartani. A bejelentés témája pedig állítólag a csapat jövőjéről és annak versenyzői felállásáról fog szólni.
Ha a hírek igazak, akkor a Katari Bank-kal kötendő szerződés és Kimi érkezése lehet a téma.
Az esethez hozzátartozik az is amit az Autosport.com kiemel. Maldonado a csapattal készült az Indiai nagydíjra, míg Barrichello otthon egyedül. Szerintük ez is bizonyítja Kimi érkezését.
Na már most ez vagy a világ egyik legkomplexebb és legátfogóbb színjátéka és találgatása, vagy valóban igazak a hírek és akkor történelmi szezont futhatnánk, hiszen soha nem fordult elő még hogy 6 Világbajnoka legyen a sorozatnak.
Azért egy Kimi-Vettel-Button-Schumacher-Hamilton-Alonso csata milyen lenne már?:)
Na reméljük a hivatalos bejelentés is tényleg érkezik napokon belül, vagy Kimi hivatalos tagadása. Lényegében (""mindeggy, de"") jó lenne ha eldőlne lassan a további történések menete. Illetve hát Kimi visszatérése lenne csak a jó hír, de ez nem rajtunk, hanem Kimi döntésén múlik.
|
Kitart a Williams-Kimi pletyka Sir Farnk Williams Kimi nevével kampányol! |
KimiRoland |
2011.10.24. 19:23 |
|
Az utóbbi időkben egyre inkább az jön le, hogy Kimi nem akar tovább fizetős pilóta lenni. Révén a Citroen egyik autóját saját szakállára bérli a csapattól.
Az első hírek arról szóltak, hogy Kimi csak úgy menne a Williamshez, ha egy tőkeerős szponzor állna a csapat mellé. Nos ez a szponzor a jelek szerint megvan. A Katari nemzeti bank ugyanis több millió eurós szerződést köthetett a hírek szerint a Williamsel. A helyzet azért is egyre bonyolultabb, mert Barrichello és a Williams viszonya nem éppen felhőtlen és bár vannak más nevek is a kalapban, de igazán ütős nincs. tTalán Sutil, de a hírek szerint ő nem menne a Williamshez, de nem is akar várni a Force Inidára és saját bevallása szerint van lehetősége.
Most kiderült, hogy katari és a közelkeleti útja során Kimi nevével kampányolt Sir Frank Williams. Hogy ez mennyire rosz ötlet, hogy ha valóban nem létezik a szándék azt már a Renaultnál megtudhattuk. A híreket nem tagadta a Williams istálló.
A hírek szerint nemcsakhogy közel a szerződés talán már alá is írhatta Kimi vagy legalábbis az előszerződét. Sőt állítólag a következő két hétben üléspróbán vesz részt a Williams főhadiszállásán.
Kimi trénere sejtelmesen anyit mondott, hogy visszatérése esetén fájni fog a nyaka mivel a rallyban egész mások az erőhatások, de ezt egy intenzívebb gyakorlattal és az első tesztekkel majd legyűrjük.
Persze bele lehet magyarázni bármit, de a fogalmazás szerint van esély.
Persze attól, hogy valaki szeretné és valaki valaimt belelát a dolgokba attól nem lesz igaz. Azonban ha a történet eleve igaz, akkor nem kell belemagyarázni semmit, igaz addig nem lesz hiteles míg valaki bejelentést nem tesz.
|
Tragédia a MotoGp malajziai futamán: Meghalt Marco Simoncelli világbajnok motoros. |
KimiRoland |
2011.10.23. 22:34 |
|
Tragédia történt a MotoGp maláj futamán. Simoncelli a Moto Gp 2008-as világbajnoka a futamon életét vesztette.
Motorjával elcsúszott, majd Colin Edwards és Valentino Rossi is nekiütközött. A versenyző súlyos fej és melkas sérüléseket szerzett, életét már nem tudták mnegmenteni. Az ütközéstől lerepült a sisakja és arcal a földnek feküdt amíg a mentősök kiértek hozzá. Azonnal bevitték a kórházba, de már nem tudtak rajta segíteni. Mindössze 24 éves volt.
Alig egy hete sokkolta a versenyzőtársadalmat Dan Wheldon Indy-Car bajnok versenyző halála és most egy újabb nagyszerű tehetséget vesztett el a sportn és a szurkolók.
Mark Webber elsők között fejezte ki döbbenetét és fájdalmát az esettel kapcsolatban. Rossit sokkolta az eset, hiszen közeli jóbarátok voltak. A helyzet csak roszabb, hiszen Rossi volt az egyik résztvevője a végzetes balesetnek.
A Ferrari csapata is döbbenetét fejezte ki az eset kapcsán. Olaszország valósággal padlót fogott. A labdarúgó mérközéseket egy perces néma csendel kezdték. A Ferrari a hírek szerint fekete orkúppal tervez nekivágni a soronkövetkező nagydíjnak.
Nyugodjék békében!
|
Happy Birthday Kimi! Kimi a mai napon ünnepli 32. születésnapját |
KimiRoland |
2011.10.18. 00:03 |
|
1979.10.17.-én született Kimi Finnországban, így ma ünnepli 32. születésnapját. Ezúton is szeretnénk neki Boldog születésnapot kívánni!
|
Egyébb: Egyre nő a kalocsai minta előnye |
KimiRoland |
2011.10.12. 21:29 |
|
Tegnap 70.000 szavazat volt a magyar kalocsai minta melett míg a második melett 19.000. Ez 51.000 szavazat előnyt jelentett.
Ma már 91.000 szavazatnál tart a magyar kalocsai minta míg a második melett 21.000 szavazat. Előnyünk már 70.000 szavazat! Hajra meglesz az a 100.000 szavazatos előny is! xD
Még lehet szavazni itt:
http://www.hugoboss.com/de/en/emag/mcLaren/index.php
Jelenlegi állás: Október 12. 21:00
|
Hely |
Minta |
Szavazatok |
Hátrány |
|
1 |
Magyar minta |
91.068 szavazat
|
********* |
|
2 |
Török minta |
20.734 szavazat
|
70.334 |
|
3 |
Német minta |
3.431 szavazat
|
87.637 |
|
4 |
Angol minta |
3.312 szavazat
|
87.756 |
|
5 |
Belga minta |
2.431 szavazat
|
88.637 |
|
6 |
Monacoi minta |
1.929 szavazat
|
89.139 |
|
7 |
Indiai minta |
1.348 szavazat
|
89.720 |
|
8 |
Arab minta |
1.315 szavazat
|
89.753 |
|
9 |
Koreai minta |
1.212 szavazat
|
89.856 |
|
10 |
Szingapúri minta |
1.017 szavazat
|
90.051 |
|
11 |
Japán minta |
1.011 szavazat
|
90.057 |
|
12 |
Canadai minta |
893 szavazat
|
90.175 |
|
13 |
Spanyol minta (Catalunya) |
754 szavazat
|
90.314 |
|
14 |
Spanyol minta: (Valencia) |
670 szavazat
|
90.398 |
|
Újra Kalocsai mintában a Mclaren versenyzői? Hatalmas a Magyar minta előnye |
KimiRoland |
2011.10.11. 21:09 |
|
A McLaren nyílt szavazást indított arról, hogy a Brazil nagydíjon melyik már használt overált kapják pilótáik.
Úgy néz ki a magyar minta nagyon népszerű. Meglepetésre már a szavazás idulása után rögtön! Az élre állt és azóta csak nőttön nő az előnye. A mai nap reggel alig 3-szoros!!! Előnnyel vezetett a magyar minta ez a mostani órákra már 4-szeres előnnyé!! duzzadt.
A Magyar kalocsai mintára 21:00-óráig több mint 70.000-en szavaztak a második helyezett Török mintára alig 19.000-en. Így a Magyar motívum előnye már több mint 51.000-szavazat. Reggel ez még alig 38.000 szavazat volt.
A szavazás Október 15-ig tart, így ha csak nem történik valami drámai szinte biztos a kalocsai minta győzelme.
Ha szeretnéd ennek esélyét növelni megteheted ezen az oldalon: http://www.hugoboss.com/de/en/emag/mcLaren/index.php
Válaszd ki a magyar mintát írj be egy e-mail címet és kész is.
|
Az izgalommentes japán nagydíjon Button nyert, de Vettel győzött |
KimiRoland |
2011.10.10. 14:48 |
|
Button megnyerte a japán nagydíj versenyét. Mögötte Alonso ért célba, akit végig követett Vettel, de nem tudta megelőzni. Vettel harmadik helye azonban így is azt eredményezte, hogy minden idők legfiatalabb kétszeres világbajnokává vállt. Előnye 114 pont a hátralévő 4 futamon maximum 100 pont szerezhető.
A második helyért még van csata, de Button itt meglépett hála a győzelmének. Mögötte Alonso van még lőtávban az ismét rohamot kapó Hamilton pedig lassan a végső dobogós helyekről is lemondhat.
Hamilton ismét megmutatta, hogy nem fer játékos és nem érdekli önmagán kívül senki sem. Ismét összeakadt Massával akinek megsérült az autója és bár célba ért, de egyértelműen az ütközés miatt bukta el az 5. helyét és lett 7. Folytatás Koreában viszonylag korai kezdettel.
|
| |