|
Megjelent a Codemasters: F1 2011! |
KimiRoland |
2011.09.26. 19:40 |
|
Végre valahára. A tavalyi kissé balul sikerült F1 2010 után itt a folytatás. A vártnak megfelelően jobb lett mint a tavalyi, sőt sokkal jobb.
Erős átalakításon ment át a játék, ami egyértelműen érződik mind a grafikán, ami még keményebb lett mint az elöző részben, de végre nem egy vonatozáshoz hasonlít az AI-k küzdelme, hanem vérbeli csatára. A DRS ellen mi is csak nehezen védekezhetünk, és van, hogy az AI egy előzési kísérlet közben elfékezi magát és kicsúszik. Immáron nem csak mi okozzuk a baleseteket, hanem a versengő gépi ellenfelek is. Egészen valósághű megforgatásokon át a hátulról történő beleszaladáson keresztül bármi megeshet.
Ha eldurvul a helyzet, akkor nincs más hátra bejön a Safty Car. Ez a rész is megfelel a követelményeknek, igaz egy-két oldalról kapott egy kis fröccsöt, hogy a baleset környékére jobban is figyelhettek volna, mint például a SaftyCar alatti túlzott kényszer vonatozásra. Ha jön a nagy égszakadás, földindulás akkor már leng is a piros zászló és egy picit véget ér a futam. Talán túl hirtelen, de mindenképpen pozitívum a megalkotása.
Az autók remekül viselkednek, ha durván bánunk vele ingatagabb lesz és persze a gumik gyorsan elkopnak. Ha valaki finoman vezet, akkor értelemszerűen stabilabb az autó és a gumit sem nyírjuk szét pár kör alatt.
Mindent összevetve remek játék lett az F1 2011 kapjatok rá ti is! (Persze, azért legyen hozzá gépetek ami elfuttatja)
Ami pozítivum: Sokkal jobb az elődjénél. Van benne KERS,DRS,SaftyCar.
Ami negatívum: Továbbra sincs manuális rajt, A boxutca még merevebb lett mint az elöző részben egyáltalán nem irányítunk, Ha baleset van lehetne mentés, rendezés, a Saftycar mögött is lehessen hibázni, melegíteni a gumikat.
A legnagyobb hiba azonban, hogy kikerült az interjúszoba a játékból. Érthetetlen módon a garázsoknál kell interjút adnia a dobogósoknak. Plusz sokan várták, de a pezsgőzés idén is elmaradt. Ez részben érthető, hiszen ehez magát a karakterünket is alakítani kellene, de majd talán később.
|
Vettel ismét nyert, 124 pont az előnye |
KimiRoland |
2011.09.26. 19:31 |
|
A Vb végleg eldőlt. ha Vettel az összes hátralévő futamon ki is esik, annak az esélye, hogy Button akinek egyedül van még rá matematikai esélye, minden hátralévő futamot megnyerjen gyakorlatilag 0. Vettel előnye 124 pont és a hátralévő 5 futamon 125 pont szerezhető. Ha Vettel egyszer is célbaér a 10. helyen vagy feljebb, akkor Vb győztes. Ha mindeggyiken kiesik, és button mindeggyiken nyer akkor Button a Vb, de ez már lefutott mecs.
|
Ezúttal Kimi-Williams pletyka |
KimiRoland |
2011.09.24. 16:19 |
|
Az biztos, legalábbis a Williams-nél azt mondták, hogy Kimi látogatást tett a csapatnál a héten. Ezt a Williams megerősítette, ám azt, hogy miről beszéltek, vagy, hogy szimplán magán látogatás lett volna azt nem árulták el.
Persze rögtön megindult a pletyka, hogy Barrichello helyére érkezhet Kimi. Ezt az utat azonban már végigjártuk párszor, de az mindenesetre érdekes, hogy a rally-ban az utóbbi időben mintha nem találná a helyét. Valamint az is, hogy a NASCAR melett a Peugeut Le mansi autóját is kipróbálta és mindkettő pályaautó. Az biztos, hogy a rallyban már most maradandót alkotó Kimi akárhogy is dönt az az ő döntése és nem másé.
Persze a szurkolók nyílván szívesen visszavárnák a Forma 1 még ma is egyik legnépszerűbb versenyzőjét. Persze a Williams nem egy álom autó, de a visszatérő évben mindenképpen jó a belerázódáshoz.
Persze most mondhatjuk a sok pletyka után, hogy ez is biztos kacsa. Az igazság az, hogy ennek nagy a sansza, de azért megemlíteni mindenképpen érdemes.
|
Monzai hajtás: Vettel már megállíthatatlan |
KimiRoland |
2011.09.14. 09:48 |
|
Sebastian Vettel 99%-os valószínűséggel megvédte világbajnoki címét Monzában ahol megszerezte szezonbeli 8. győzelmét. Ha rápillant a győzelmek számára akkor sem kell már idegesnek lennie. Korábban 7 futamgyőzelem mindig elég volt a világbajnoki címre legkorábban 2007-ben Kimi biztosított 7 győzelemmel igaz egy hajszállal. A legtöbb győztes pedig 6 futamon ért be elsőnek ennek ellenére nem lett világbajnok, de ennél több győzelem eddig mindig elég volt.
Az időmérőn látványosan gyors Vettel megrémítette a közelében autozókat. Senki nem számított az egyébként gyors pályán a redBull versenyző ilyen dominanciájára. Fél másodperces előnye Monzában korábban nem fordult elő. Álltalában 1-2 tized is sok ezen a pályán. Jó példa erre Kimi 2006-os Monzai pólja amit 0.012 ezreddel szerzett meg Schumacher elött.
A versenyre a legtöbben hasonlót vártak mint korábban azaz a RedBull 0.5 másodpercel lasabb tempóját. A rajtot Alonso jól elkapta, de még jobban Schumacher aki a középmezőnyből a 4. helyre repült előre, sőt Hamiltont is lebírkozta idővel.
A rajt viszont nem indult baleset nélkül. Liuzzi kisodródott a fűre, ahol megcsúszott az autója és 120-140 km/h sebeséggel oldalirányban a kanyarodó autók közé vágódott. Rosberg, Petrov és Liuzzi kiesett a versenyből és többen is szárnyaszegetten és sérült autóval vették az irányt a boxok felé.
A Safty Car pályára hajtott a takarítás idejére. Mikor lement Alonso megpróbált előnybe kerülni ez részben sikerült is, ám Hamilton nagyon bealudta az új rajtot. Vettel gyorsan közelített Alonso felé és meg is előzte a sikánban így vissza állt az élre, amit m,ár nem engedett el magától.
A verseny első felének minden bizonnyal legizgalmasabb szakasza a Hamilton-Schumacher csata volt. Az öreg keményen csatázott Hamiltonnal és simán megelőzte majd tartotta a helyét a rohamok elől. Az ügynek Button vetett véget aki egy hiba után megelőzte Hamiltont majd Schumachert is utána már Hamilton is tudott előzni.
Webber is próbálkozott előbbre jönni, ennek Massával való ütközés lett a vége. Massa nem hagyott elég helyet Webber pedig talán túl agresszív volt, így a célegyenes végén össze értek. Massa megforgott Webber első szárnya pedig letört. Webber nem jutott el a boxig, mert a Parabolicaban nem tudta lefékezni az autóját és a gumifalba csúszott.
|
A két Mercedes 8 másodperces előnnyel az élen. |
KimiRoland |
2011.08.26. 13:10 |
|
Mielőtt valaki félreértené, nem a Mercedes váltotta fel a versenyautót űrhajóra, hanem futottak 1-1 mért kört a felhőszakadás előtt, így értek az élre.
|
Eső, Izgalom, Előzések, Tűz, kisebb robbanás: Az évtized Magyar Nagydíja |
KimiRoland |
2011.07.31. 19:33 |
|
A betétfutamokon már világossá vállt, hogy a gyenge eső ellenére nem volt képes az aszfalt felszáradni és ehez jött a vártnál 20C-al kisebb hőmérséklet. A csapatok ugyanis 30-35C os szokásos kánikulát vártak, ehelyett 17C-os hideg szeles esős idő fogadta a pilótákat. Sokan már dörzsölték a tenyerüket, de talán még az ő várakozásukat is felülmúlta a verseny.
A rajt gyenge esőben 17C-os levegővel és mindössze 18C-os aszfaltal indult. A rajt mondhatni sima volt, Vettel megőrizte első helyét, de a két Ferrari elbukta a rajtot és a két Merceedes rajtolt nagyot. A következő körök a csúszkálásról és kicsúszásokról szóltak. Hamilton majd Massa majd Alonso csúszott ki nemsokkal utána Vettel és Alonso ismét, majd Schumacher és Rosberg is a pálya szélén járt. Ezek után meglepő volt, hogy esőben engedélyezték az állítható hátsó szárnyat.
A mozgolódások miatt Vettel elvesztette első helyét, Alonso is visszaesett, de senki nem törte össze komolyabban az autót. A pálya viszonlyag gyorsan száradt, ennek ellenére a pilóták nem nagyon akartak kijönni. Ennek fő oka, hogy a 18C-os aszfaltra és nedves viszonyra nem túl jó a slick gumi. Webber volt az első próbálkozó, majd Massa is bevállalta. Hamilton és vettel várt a legtöbbet és vesztettek is az akcióval. Vettel harmadik helyen haladt míg Button a másodikon.
A következő körök nagyobb csatákat hoztak már, különösen a mezőny közepe bojdult meg. Nemsokkal később Massa ismét kicsúszott, de ezúttal meg is forgott és nekicsúszott a gumifalnak. A kocsi hátsó szárnyának oldallemeze behajlott, majd két körrel később letört belőle egy darab. Nemsokkal később Alonso majd Vettel is szélesebbre vette a kanyart, majd Alonso ismét kicsúszott.
Heifeld a boxba hajtott, de nagyon sokáig állt ott, majd mikor letették az autót füst tört elő alóla, majd rögtön megjelentek a lángok is. Heifeld végigviharzott a boxon, majd a fűbe kormányozta az autót és sietve kiugrott belőle. Ekkor már az autó fele lángolt. Az oltást szinte rögtön megkezdték, ennek során azonban valami felrobbant az autóban és az épp oltást végző pályamunkás lábát felvágta a szétrepülő törmelék és állítólag a kórházban egy kisebb darabot ki is szedtek a lábából.
Ekkor már az élmezőny is nagyobb aktivitást mutatott. A kerékcserék után meglepetésre a lágy gumikkal menő Button és Vettel táltosodott meg. Körönként 1-1,5 másodpercet vertek Hamiltonra. Hamilton ekkor kicsúszott és rögtön megérkeztek a támadói. Button és Vettel is ráesett Hamiltonra.
Majd esőcseppek jelentek meg a kamerákon és derült égből a villámcsapásként elkezdett zuhogni az eső a lassító környékén. Az eső gyorsan alábbhagyott, de állandó csendes esőként az egész pályát érintette. Az aszfalt egyre jobban csúszott és Vettel elkezdett leszakadni az első kettő McLarentől. Button és Hamilton oda vissza előzték egymást, majd Button meglépett. Hamilton boxba jött, de meglepetésre intermediet gumikat kapott. Csakúgy mint Webber. Gyorsan kiderült azonban, hogy ez rossz döntés volt. Hamilton a dobogós, míg Webber a negyedik helyét adta fel, de lasabbak voltak, mint slickes társaik.
Webber azonnal visszajött, hamilton csak két körrel később. Hamilton ezután vágtába akart kezdeni, de megpördült a még nedves aszfalton a visszafordítóban és azonnal visszafordult, de ahogy szokta nem nézett körbe és leszorította a fűbe Sutilt kitérőre kényszerítve több versenyzőt. Természetesen megkapta az áthajtásos büntetést érte, de nem értette mért kapta azt.
Webber is nagy csatában megelőzte Massát, majd ő kijött a boxba. Hamilton képtelen volt utolérni Webbert, de a lekörözöttek miatt eltudott menni melette. meglépni azonban nem tudott, így nyílvánvaló, hogy ha a lekörözöttek nem szólnak közbe Webber maradt volna az ötödik. Alonso lett végül a harmadik Vettel a második és a kétszázadik nagydíját teljesítő Button nyerte a futamot amit ezután még jobban fog szeretni mint eddig.
SaftyCar-ra végül nem volt szükség ami a kicsúszások balesetek és műszaki hibák számát nézve dícséretes munkát mutat.
|
Vettel győzött Valenciában előnye már 77 pont |
KimiRoland |
2011.06.26. 16:43 |
|
Nem az év legizgalmasabb futama volt, de bővelkedett akciókban, így unalmasnak sem volt mondható az idei Európa nagydíj. Senki nem esett ki a futamon, bár Webbernek a váltója akadozott a futam végén Buttonnak pedig a KERS rendszere mondott csütörtököt.
Vettel már a rajt után eljött az élen melette Webber és a szenzációsan rajtoló Massa próbált másodikként fordulni az első valós kanyarban, de ez már sok volt és Webber Alonso is elment melette. Alonso hiába közelítette meg Webbert nem ért támadópozícióba a futam elején. Vettel gyorsan meglépett, de előnyét nem tudta látványosan növelni. A mezőny kicsit szétszakadt és nem voltak igazi párharcok sem. A kiállások környékén pezsdült fel a mezőny. Alonso megelőzte Webbert és több helycsere is volt a hátsó régiókban. Vettel stabilan vezetett továbbra is, de előnye csak 2-3 másodperc volt.
A gumik kopása megtréfálta a Mclareneseket Hamilton is vesztett emiatt. Massa kerékcserélyét elrontották, így le kelett mondania a 4. helyről, de Hamilton fogható lett volna enélkül. Webber az utolsó kiállásra túl korán jött és a közép gumikon lasabb volt mint az eleje kopott lágyon, így elvesztette a 2. helyét. A végére ráadásul elromlott a váltója, egyre nehezebben vette az alsó fokozatokat, de bőven volt előnye Hamiltonnal szemben aki így az utolsó körökben körönként 2-4 másdopercet adott Webbernek.
Vettel viszonylag simán nyert, bár volt meleg helyzete, de összeségében 77 pont az előnye a 2. helyeken álló Webber és Button elött. Ez már több mint 3 futamgyőzelemnyi előny. Kérdés Silverstonban sikerül-e megállítani a RedBull-t az évközbeni tiltással, vagy maradnak az élen és ebben az esetben a szezon korábban is véget érhet. Folytatás tehát 2 hét múlva új játékszabályokkal kiegészülve.
|
Felhőszakadás Kanadában: Piros Zászló, Hat SaftyCar 4:04 órás futam |
KimiRoland |
2011.06.12. 19:44 |
|
Napsütésben, de vizes pályán indult a verseny. Biztonsági okokból a Biztonsági autó mögül indult a verseny és így tették meg az első 4 versenykört. Az újraindításnál nem úszhattuk meg baleset nélkül. Hamilton ismét torpedózott ezúttal Webbert forgatta meg. Ő is vesztett pozíciót, de nem jelentős mértékben.
Az extrém gumik lassan szárították a pályát amikor is a célegyenesben a két Mclaren összeütközött. Hamilton bement a szalagkorlát mellé közel buttonhoz aki talán egy kicsit túlságosan agresszívan húzta rá az autót. Hamilton ráhajtott a felfestésre majd megcsípte a füvet és oldalba találta Buttont. Hamilton defektet kapott és feltehetően kitört a hátsó felfüggesztése, mert pár kanyarral később félreállt a lehető legroszabb helyen, így beküldték a SaftyCart.
Schumacher és Button intermediet gumikat tett fel, majd zöld utat kapott a futam. Button és Schumacher azonban kezdett begyorsulni sőt, pár körrel később már száguldoztak a többiek gumija pedig lassan kezdett túlmelegedni. Alonso lépte meg a rizikólépést és ő is váltott, majd még kijöttek páran, de a RedBullok Kobayasi Massa nem. Előnyük körönként 1-2 másodpercel csökkent így kérdés volt ki jött ki jól a dologból. Nos a kérdésben az égiek hozták meg a lépést egy jó kis eső érkezett a pálya fölé ami lassan felhőszakadásba csapott át, így bár beküldték a Saftycart ma már harmadszor, de 3 körrel később piros zászlóval leintették a futamot.
19:46: Piros Zászló
A versenyzők felsorakoznak a rajtrácsra és várják a jó időt, vagy legalábbis azt, hogy ne egy folyó hömpölyögjön a pálya helyén.
20:42: Kajakokkal és csónakokkal ideális versenyt látnánk, de jelenleg reménytelen a helyzet.
21:10: Javul a helyzet gyengén esik már csak, de a pálya egyes helyein még mély vízátfolyások vannak, de reális időn belül 10-20 perc újraindulhat a futam.
21:20: Újra heves esőt várnak 10 perc múlva.
21:36: Hazai idő szerint 21:50-kor folytatódik a verseny.
21:50: Zöld Zászló
22:09: Indul a verseny!
Újabb Safty Car, Button és Alonso ütközött, Alonso kiesett, Button defektet kapott.
Di resta megpróbálkozott Heifeldnél, de nekiment és ledarálta az első szárnyát, Schumacher már az ötödik helyen autózik, a Piros zászló után még a 12. volt.
Schumacher elképesztő menetet produkál, Massa bepróbálkozott Kobayasinál egy hiba után, de mindketten lecsúsztak az ideális ívről és Schumacher belső ívről leelőzte mindkettejüket és feljött a második helyre.
Az élmezőnyből is többen jönnek slickért, de nagyon óvatosnak kell lenni, mert az ideális íven kívül még vizes a pálya.
Újabb SaftyCar ma már hatodszor, Heifeld nekiment a hirtelen lelassuló Kobayasinak, és letört az első szárnya, ami a következő egyenesben letört és az autó alá került. Heifeld autója elrepült neki a szalagkorlátnak, majd kirepült egy biztonsági megnyitáson.
Button megelőzi vettelt, de két vétségért is viszgálják, így kétséges a győzelme.
|
WTCC Hungaroring: Teltház, Michelisz második helye az első versenyen |
KimiRoland |
2011.06.05. 13:05 |
|
Vegyük nézőszámként a szokásos f1-es hétvégét. Nem elég? Akkor legyen WTCC futam. A pályán szabad helyet alig lehetett találni már fél órával a rajt elött is a pályára vezető utak bedugultak és mindenki érezte, hogy ma komoly dolog fog történni. kicsiny országunk egyik legjobb versenyzője Michelisz Norbert is az indulók tagja és bár hibázott az időmérőn, de így is az 5. és a 6. helyeket szerezte meg.
Az első verseny verőfényes napsütésben teltház elött zajlott. Az indulás repülőrajtos volt és Michelisz szenzációsat rajtolt. Egy kicsit tessékelt az első kanyarban, majd felugrott a harmadik helyre. A közönség eközben természetesen örjöngött és Norbi már a második helyezett mellé bújt be és megelőzte. Norbi ezután alaposan megizzasztotta a gyári Chevrolet embereit, mert folyamatosan közeledett az élen álló Menü felé. Hátrányát a hatodik körre ledolgozta de egy közelítés alkalmával megcsúszott és leszakadt tőle. A futam végére ismét megközelítette, de előzni már nem maradt ideje, ennek ellenére megszerezte idei első dobogós helyezését és ezt a Hungaroringen érte el.
Akárhányszor elhaladt a célvonalban a közönség ordított és örjöngött, talán még soha nem volt ilyen hangulat a pályán.
A díjátadón is skandálták Norbi nevét a szurkolók és még mindig érkeznek a pályára az emberek.
A második futam 2-kor kezdődik, ez álló rajtos lesz.
|
Verseny: Vettel küzdelmes győzelme, Perez után Petrov is kórházba került |
KimiRoland |
2011.05.29. 20:09 |
|
A verseny mondhatni simán indult, Vettel a rajtnál ellépett az üldözőitől, Alonso feljött a harmadik helyre, míg Scumavher visszaesett a 10. helyre. A verseny első fele jobbára a Mercedes egyre siralmasabb tempójáról szólt. Rosberg 5. helye mögött tömött sorokban jöttek egészen a 9. helyig , de ugyanez volt a helyzet Schumacherrel is a 10-13 helyeken. A kiállások után Mercedesék inkább haza is mentek volna. Siralmasabbnál siralmasabb köröket mentek másodpercekkel lasabban mint az élmezőny.
A kiállások vesztesei pedig kapaszkodjunk meg, a RedBull-ok. Hogy mi történt az rejtély. Vettelék kiállása rossz esetben is csak 4-5 másdopercig tart, de az már rosz. Ami most volt az kész. vettel 15,4 másodpercig állt bennt a boxban, majd másodpercekkel később a RedBull sikeresen elszúrta Webber kiállását is 13,2 másodpercel. vettelnek volt 6 másdoperces előnye ami villámgyorsan 6 másodperces hátrányba csapott Webber pedig visszazuhant a 14. helyre. Button őrült tempóba kezdett és kiállása után visszatért Vettel elé.
Amikor már úgy festett a dolog, hogy nem lesz ütközés Hamilton gondoskodott róla, hogy ez ne így legyen. Ledarálta Massa futóművét, majd a sérült autóval az alagútban a szalagkorlátnak ütközött. A SaftyCar megkavarta a dolgokat. Button és Alonso is kijött, de Vettel nem. A taktika elég furcsának tűnt, és kivitelezhetetlennek. Amit ezután Vettel azonban csinált az elképesztő volt. 8 körrel a vége elött már az 50 kört megjárt gumival ment nem is rossz köröket. Alonso jobról-balról majd Alonsot Button próbálta előzni nem sok sikerrel. A vezetők egy komoly bolyba érkeztek meg konkrétan az 5-11 helyezettekhez akik egy kupacban voltak. Nemsokkal mielött odaért volna Vettel meggyújtották a kanócot. Sutilt előzte Kobayasi Hamilton is próbálkozott Algesuarival, majd mindenki jobra ballra. A vége az lett, hogy Sutil nekicsúszott a falnak, át a sikánon, Hamilton lepadlózta, ráfutott Algesuari, Petrov pedig egyenesen a korlátnak csapódott. Röpültek az alkatrészek de, az élmezőny áthámozta magát a baleseten a SaftyCar természetesen a páylára hajtott.
Utána viszont ismerős és ilyesztő sorok következtek. Egyre többen gyűltek össze Petrov autójánál, majd váratlanul Piros zászlóval azonnal megszakították a futamot.
A MedicalCar egy mentőautó és egy speciális mentő is érkezett a helyszínre. A becsapódás nem tűnt nagynak, de Petrov elvesztette az eszméletét és a lábát is beverte, de nem tört el semmyije. A baleset után a verseny 20 percen keresztül állt, majd utána indították újra.
Vettel kálváriája azonban véget ért. A piros zászló miatt szabad volt a kerékcsere és természetesen le is szedték róla az 50 kört megjárt gumikat és szuperlágyakat tettek fel. hasonlóan tett Alonso, Button és Webber is. Az újraindítás után az élboly már nem okozott nagy izgalmakat, bár Hamilton ismét megmutatta, hogy nem a sportszerűségéről és a veszélytelen manővereiről híres. A célegyenes végén kitorpedózta Maldonadót a 6. helyről aki kiesett. Webber még megelőzte Kobayasit, majd a befutóig már nem volt válltozás.
Hamilton persze 20 másdoperces büntetést kapott a verseny után jogosan, de ő kiakadt mondván, hogy ő egy szent és csak azért büntetik meg mert fekete és lehülyézte Massát, Maldonádót és a sporbírókat. Massa visszavágásként a legsportszerűtlenebb versenyzőnek nevezte Hamiltont jogosan és komolyabb büntetést kért ellene.
|
| |