|
Időmérő: Vettel nagy előnnyel nyert, Perez nagyon csúnyát bukott, kórházba szállították |
KimiRoland |
2011.05.29. 19:47 |
|
|
Nagyon sok a baleset Monacoban |
KimiRoland |
2011.05.28. 12:11 |
|
A csütörtöki edzésen Liuzzi, Schumacher is csúnyán összetörte az autót, ma Liuzzi és Rosberg bukott hatalmasat mindkét autó menthetetlennek tűnik az időmérőig. Több versenyző is nekicsúszott a falnak emiatt több defekt is volt, első szárnyak is repültek el és nagyon sokan csúsztak meg. Úgy néz ki az idei verseny és az időmérő is elég problémásnak ígérkezik.
|
Vettel nyerte a védekezési párbajt Barcelonában |
KimiRoland |
2011.05.24. 18:53 |
|
A Spanyol nagydíj úgy indult mint mindenki várta: Az időmérőn a két RedBull laposra verte a mezőnyt. 1 másodpercel nyerte Vettel az edzést ami iszonyú sok.
A rajtra 27C-os meleg volt így hidegebb volt a vártnál. A rajtot meglepetésre Alonso kapta el a legjobban aki feljött az első helyre főleg Webber védekezése miatt akit jobról balról akart Vettel előzni, majd ALonsonak így maradt helye Webber pedig visszaesett a 4. helyre.
Vettel ezután loholt Alonso után, de nem tudta megelőzni. A kiállások után a Ferrari nagyon belassult, az első 5-ös egymásra esett, de előzni az előzési zónában sem tudott senki. Vettel sokkal korábban állt ki a kerékcserére, majd ezután elvette az első helyet. Ezután Hamilton támadta őt mivel Vettelnek ismét KERS problémája volt, de a Mclarenes kersel és drs-el sem volt képes az előzésre amit 14 körön keresztül hárított Vettel.
Vettel végül megéremelten nyert, persze Hamilton ismét panaszkodott a RedBull túlzott kanyarsebességére, de ezt már megszoktuk a kissé beképzelt angoltól.
|
Vettelé a pól mögötte Webber és Rosberg |
KimiRoland |
2011.05.07. 14:10 |
|
Sebastian Vettel simán megnyerte az időmérő edzést, saját csapattársának 4 tizedet adva. Webber mögött alig 1 tizedes hátránnyal végzett Rosberg.
|
Eső lehet a Török Nagydíjon |
KimiRoland |
2011.05.05. 12:14 |
|
Pénteken egész napos eső várható Szombaton és Vasárnap pedig gyakori záporok esetlegesen zivatarok is kialakulhatnak. A hőmérséklet pénteken 13-15C lesz míg Szombaon és Vasárnap sem lesz melegebb 16-17C-nál.
|
Räikkönen két szériában is versenyez: WRC és NASCAR |
KimiRoland |
2011.04.05. 08:16 |
|
Kimi aláírta a KBM NASCAR pontosabban a Kyle Bush Motorsports csapattal a szerződését. Az idei évben Május 20.-án fog először versenyezni, de nem minden versenyen áll rajthoz rally-s versenyzése miatt.

A hírek szerint Kimi részben azért döntött úgy, hogy kipróbálja a dologot, mert sokalta a 3-4 hetes szüneteket az egyes rally versenyek között.
A KBM jelenleg az egyik legjobb NASCAR truck autó a mezőnyben. Az első három futamból kettőt megnyert a csapat.
Kimi elmondta, hogy nagyon várja már a dolgot és hogy a rally nem érdekli emiatt kevésbé. Kimi először az új autót pénteken fogja tesztelni.
Az pedig, hogy a hírek ezzel kapcsolatban hogy lesznek még nem tudom. Valószínűleg ha lesz értelme és keresetje, akkor hasonlóan fog működni mint a WRC-s események.
|
Ausztrál verseny: Vettel győzelme, Petrov remeklése Sauber kizárás |
KimiRoland |
2011.03.27. 15:45 |
|
Nem nagy meglepetésre Vettel nyerte az Ausztrál évadnyitó versenyt. Előnye nagy volt még úgy is, hogy nem volt egyik RedBull-ban sem KERS mivel pénteken gondok voltak vele, ezért Szombatra azt kiszerelték mindkét autóból. hamiton lett a második, aki egy kanyarátvágás során felsértette az autója alját is.
Petrov pedig hatalmas meglepetést okozva a harmadik helyen ért célba. megelőzve Alonsot és Webbert is.
Webbernek futóműgondjai voltak és emiatt túlzott gumikopással küzdött és a végén inkább félreállította az autót.
Button pedig Massaval küzdött, majd egy kanyarátvágással előzte meg amiért megkapta a büntetést is. Áthajtásos büntetést kapott Barrichello is aki kitorpedózta a versenyből Rosberg Mercedesét.
A másik Mercedes Schumacherrel belekeveredett egy csetepatéba a rajtnál, ami miatt defektet kapott, majd műszaki hiba miatt kiállt a versenyből.
A verseny után kizárták mindkét Saubert, mivel azok hátsó szárnyának felső borítása ütközött a szabályzattal, ezért a páros egy 7-8 helynek mondhat búcsút.
|
Ausztrál nagydíj időmérő: Vettelé pól Erős a RedBull és meglepetésre a McLaren, a Ferrari viszont gyengén nyitott |
KimiRoland |
2011.03.26. 10:12 |
|
22 autó biztos ott lesz a rajtrácson. Ugyanis a Lotusnak ha nem is simán, de sikerült bejutnia a 107%-on belülre, még A Virgin kettősének is sikerült ugyanez. A Hispánia viszont akik gyakorlatilag csak most mentek mért kört először az új autóval nem kerültek be a 107%-on belülre. A csapatnak az utolsó esélye a vis mayor keret kérése és ennek segítségével egy szezonban maximum kétszer belehet juttani az autóikat, ha elfogadható indokot találnak rá.
A Hispániánál elmondták, hogy élnek a vis mayorral és most az FIA-n van a sor, hogy eldöntse elfogadható-e a kérés.
Az időmérőt végül Vettel nyerte Hamilton és Webber valamint Button mögött. ALonso 1,5 perces hatalmas hátránnyal az 5. Massa pedig több mint 2 másodperces hátránnyal a 8. helyen végzett.
Vettel viszont annyira megvert mindenkit, hogy az elképesztő. A 2. helyezett hamilton 8 tizedes hátránnyal ért be.
Holnap tehát 22 autó biztos ott lesz a rajtrácson a továbbiakat majd meglátjuk.
|
Horner visszaszólt Hamiltonnak |
KimiRoland |
2011.03.25. 10:35 |
|
Hamilton tőle megszokott fellengzőségével kijelentette, hogy szerinte a RedBull soha nem érheti el a Mclaren és a Ferrari szintjét mivel csak egy italgyártó cég.
Ma amikor a sajtótájékoztató kezdődött Webber azzal kezdte a mondatát mikor az elvárásokról kérdezték, hogy : "Hát mi végül is csak egy italgyártó vagyunk."
Ezután Horner adott egy jókora fricskát a nagyszájú Hamiltonnak akinek aztán most van min rágódnia:
"Nem tudom, hogy ez milyen szövegkörnyezetben hangzott el (Hamilton) a szájából, de italgyártóként legyőztünk egy, a McLaren erőforrásaival rendelkező műszaki céget"
"A Red Bull Racing a Red Bull része, ez az energiaital az egész világon jelen van. A vállalat fontos részét képviseljük, és a siker, amit a Red Bull ilyen rövid idő alatt elért, egészen egyedülálló."
|
107%-os szabály |
KimiRoland |
2011.03.25. 09:53 |
|
Egy kis tájékoztató, mivel sokan azt mondták, hogy nem tudják pontosan mi is ez. Ami pedig idén fontos lesz és a kiscsapatoknak egész biztos lesz ettől álmatlan éjszakájuk.
A történet arról szól, hogy tavaly volt azaz év amikor a lassú autók miatt a gyorsak panaszkodtak. Felevelenítették hát a régi szabályt, hogy aki az időmérőn nem fut 107%-nál jobb időt az nem indulhat a futamon. Ez alól kivételt képez az a pilóta aki műszaki vagy egyébb okok miatt pl szélsőséges időjárás miatt nem tudta megfutni a szintidőt, noha ugyanerre a szabadedzéseken képes volt. Példaként említve: Például Rosberg fut egy 1:33.1-es időt az edzésen. A győztes idő 1:30.5-ös volt tehát bőven a 107%-on belül, de az időmérőn megfőtt a motorja és ezért nem volt mért köre, akkor annak ellenére, hogy nem futott kört bejutott a versenyre.
Jelnleg úgy néz ki, hogy az időmérő kör valahol 1:24 vége 1:25 eleje lehet. Számoljunk 1:25-tel az egyszerűség kedvéért. Ez azt jelenti, hogy aki az első helyezetthez képest 5 másdopercel lasabb egész pontosan 1:30.9-es időnél roszabb kört megy az nem jut be a versenyre.
Az látszik az időkből, hogy a Lotus sokat fejlődőtt és ők jó eséllyel kerülhetnek be a versenyre, hiszen 1:30 közepét futottak és ez még javulhat főleg annak tükrében, hogy lágy gumikon fognak mindent kipréselni az autóból. Nem lehet azonban boldog sem a Virgin sem a Hispánia.
A Virgin idejei szánalmasak a Lotushoz képest is. Míg a Lotus beverekedte magát a mezőny végére és valószínűleg juthatnak előbbre is, addig a Virgin a Lotustól 2-3 másodpercel vannak elmaradva körönként ami 1:32-es időt jelent ami vőven kivül esik a mostani valószínűsíthető szintidőtől.
A Hispánia pedig hát ennyi: ???? Szóval alig 4 kilómétert tettek meg az új autóval így az is csoda lesz, ha nem esik szét mindkét autó az időmérő során. Az pedig ha esetleg bejutnának 107%-on belülre az maga a csoda lenne, vagy valami hihetetlen fejlesztési bravúr aminek nincs sok esélye.
Tehát összefoglalva. Az öreg csapatok mindeggyikének valószínűlleg bérelt helye van a versenyre. A Lotus lefoglalta a helyét, de azért itt még csúszhat be gigszer, de jó esélyük van, hogy mindkét autó ha nem is simán, de bejusson a versenyre. A Virginnek a mostani köridők alapján nincs sok esélye és a Hispánia pedig még nem is futott mért kört, így nehéz megmondani.
Ha viszont valamelyik csapat állandóan kiesik, és nem jut el a versenyig elképzelhető, hogy évközben inkább bezárják a boltot.
|
| |