|
Forma 1: Ausztrál nagydíj pénteki nap: RedBull fölény, a Hispánia egyetlen köre az új autóval |
KimiRoland |
2011.03.25. 09:40 |
|
Elkezdődött a Forma 1 idei szezonja 2 hetes csúszással. Bahrein valószínűleg végleges törlése már csak emlék és most a pályán kell bizonyítani. Az első edzésen nem volt különösebb meglepetés. A két RedBull nyitott az élen egy Ferrari és Rosberg társaságában. A Hispániánál egész éjjel dolgoztak, az autót mégsem tudták beüzemelni. Egyiket sem, így az első edzés után még mindig null kilóméteres az új autó.
A RedBullnak pedig előnye van a tesztek alapján. Ezt mutatja, hogy míg Webber a legjobb körét úgy érte el, hogy az első szakaszon csak a 9. időt autózta Vetteltől 4 tizedes hátránnyal, addig az utolsó két etapot símán hozta. Vettel ugyanezt a középső etapon csinálta meg ahol a legjobb körén mindössze a 11. helyet futotta meg, de az összerakott ideális köre 1:25.104 ami meglehetősen erős.
Délután sem változott a helyzet. A RedBull uralta a pályát annak ellenére, hogy a két Mclaren végzett az élen. Ők ugyanis mindenkivel ellentétben nem futottak gyorsköröket, szinte kizárólag a hosszú etapokat gyakorolták.
Ami pedig ebből kitűnt, hogy a RedBull hosszú távon csaknem olyan gyors mint a többi autó rövid távon. A gumikat sem koptatja túl vészesen az alakulat, Vettel 23 mért köre legalábbis ezt mutatja. És a körök szórása is kielégítő, a legtöbb mért kör 1 másodpercen belül van. Ugyanez a teszteken 3-4 másodperces tartományban ingázott.
A McLarenek annak ellenére, hogy megnyerték az utolsó edzést nem lehetnek elégedettek. Mindkét versenyzőjük egy 4 körös etapon érte el a legjobb időt, bár üzemanyag szintet nem tudunk, de a későbbi körökből arra lehet következtetni, hogy gyakorlatilag száraz volt a McLarenek tankja.
A Hispánia pedig nem tett csodát. megfeszítve dolgoztak, de végül egy kis halvány pislák jelent meg az alagút végén. Liuzzi ugyanis egy installációs kör erelyéig kihajtott a pályára, így a csapat megtette első kilóméterét az új autóval, ami így verseny elött aggodalomra ad okot.
Főleg, hogy idén a 107%-os szabály miatt nehéz lehet bekerülni nekik.
|
Hungaroring döntött kanyarokkal, alagúttal, esős szaksszal, ugratóval és egy nagy hurokkal |
KimiRoland |
2011.03.24. 21:05 |
|
A nyolcvanéves Bernie Ecclestone gyakran áll elő új ötletekkel, amelyekkel a versenyek látványosságát növelné. Beszélt már mesterséges öntözésről, döntött kanyarokról és még számtalan érdekes megoldásról, ám ezek többnyire túl veszélyesek lennének a pilóták számára, ha a gyakorlatban is megvalósulnának. A német Bild bulvárújság grafikusai mindenesetre eljátszottak a gondolattal, hogy milyen lenne, ha Ecclestone összes ötlete megvalósulna egy versenypályán. A terveket a Hungaroringet alapul véve készítették el, talán azért, mert a városi legenda szerint a nyolcvanas évek elején maga Ecclestone rajzolta le a magyar pálya nyomvonalát egy szalvétára.
Az "új" Hungaroringen az első kanyar különösen széles lenne, hogy több ideális íven is be lehessen venni, ezzel is könnyítve az előzést. A kettes kanyar után kisebb ugrató következne, ami azért veszélyes, mert a szél alákaphatna a lapos versenyautóknak. A hármas kanyar erősen döntött lenne, mint a Nordschleifén a két Karussel, utána a rövid egyenes helyén csigaszerűen görbülő kanyar következne egy minialagúttal.
A rajzon négyesként jelölt kanyar szintén döntött lenne, utána következne a mesterségesen öntözött rész a sikánnál, majd egy hepehupás, macskakővel kirakott szakasz. A grafikán hetes számmal jelzett helyen átvágható kanyar következne, amely talán az egyik olyan megoldás, amely a valóságban is megvalósulhatna. Már évek óta alkalmazzák a ralikrosszban, egy versenyző egy versenyen csak meghatározott számú alkalommal vághatja le a fordulót, és ő dönt, hogy mikor. Talán a legjobban a matchboxpályák mintájára tervezett hurok rugaszkodik el a valóságtól, ezt a rajzon a nyolcas szám jelöli. Elméletileg lehetséges, hogy egy F1-es autó egy ilyenen átmenjen, de ha például valakinek motorproblémái lennének, akkor tetőre eshetne.
Kattintson ide, ha kíváncsi a Bild vicces Hungaroring-grafikájára.
|
Portugáliába látogat a WRC mezőnye |
Kimiroland |
2011.03.23. 12:35 |
|
A Portugál WRC rally egy kicsit zsúfoltabb lesz mint az azt megelőző futamok. 15 WRC autó áll ugyanis rajthoz és összesen rekordszámú 75 autó adta le nevezését. Portugália azonban autógyilkos pálya. Álltalában legalább a versenyzők fele kiesik. A WRC mezőnyét 10 Ford és 5 Citroen képviseli ez a teljes WRC armada jelenleg. Kimi is részt vesz a futamon csapatával természetesen Citroennel. Bár tudják, hogy nehéz futam lesz, de Kimi a 6-7 helyet tűzte ki célul. Tavaly ugyanitt a 10. helyen végzett.
Most elsőízben mutatkozik be a Mini versenyautója. Most még csak az S2000-es kategóriában, de a tervek szerint a Szardiniai rallyn már a Mini WRC csapata mutatkozik be.
A Rally korán már szerda délután kezdetét veszi a hivatalos tesztel, majd Csütörtökön kora délután kezdődik a szuperspeciállal ami hoszabb lesz mint eddig, ezért és a több indulóért kell a tesztet szerdára tenni.
A plusz pontozós szakasz ezúttal nem egy rövid gyors pálya lesz, hanem egy 33 km hosszú nehéz szakasz ami kifejezetten autógyilkos pálya. Nagyon sok burulást és bukfencet láthat ezen a szakaszon a nézősereg könnyű ugyanis hibázni rajta.
Az előrejelzések szerint jó idő lesz, de a csapatok tudják, hogy pillanatok alatt kialakulhat egy-egy heves eső ami sártengerré változtatja a pályákat.
|
Felszálltak a Francia és Brit gépek elindult a Líbia elleni katonai akció-> Világ, Tudomány rovat |
KimiRoland |
2011.03.19. 16:01 |
|
|
A Nyugati hatalmak légicsapásra készülnek Líbia ellen, éjfél után indulhat a bombázás->Világ, Tudomány |
KimiRoland |
2011.03.17. 23:54 |
|
|
Nukleáris baleset Japánban a földrengés miatt-> Világ,tudomány rovat!! |
KimiRoland |
2011.03.12. 11:03 |
|
|
Kimi az elmúlt 20 év legkedveltebb világbajnoka, Alonso és Hamilton az utolsó |
KimiRoland |
2011.03.06. 11:25 |
|
Egy reprezentatív felmérés keretében készült felmérés az elmúlt 20 év 12 világbajnokát kelett sorbatennie a futamot látogató szurkolóknak.
Az eredmény: Több mint 60.000 szavazó és a nyertes Kimi Räikkönen. Schumacher az élmezőny közepén a friss világbajnok Vettel pedig a 2. helyen végzett. Alonso és Hamilton pedig az utolsó helyeken. Érdekesség megjegyezni, hogy Kimi függetlenül mindentől kiegyensúlyozottan és jobban szerepelt mint a pilóták többsége. A pontozás a következőképp zajlott:
1.: 25p
2.: 18p
3.: 15p
4.: 12p
5.: 9p
6.: 6p
7.: 3p
8.: 1p
A részletes szavazás végeredménye:
AZ EREDMÉNYT A GPORTAL HIBÁJA MIATT NEM TUDOM BESZÚRNI!!!
Részeredmény:
1.Kimi: 1.074.621 pont
2.Vettel: 928.732 pont
3.Schumacher: 815.721 pont
...
8.Button 461.972 pont
...
10.Alonso 416.752 pont
...
12.Hamilton 389.721 pont
|
A Ford nem perli a Ferrarit |
KimiRoland |
2011.03.05. 09:06 |
|
Miután bejelentette a Ford, hogy pert indít a Ferrari ellen a Maranelloi gárda felismerte, hogy jobb a változtatás. A ferrai ezután versenyautóját F 150-ről F1 150th Italia-ra változtatta.
A ford azért akarta perelni a Ferrarit mert az F 150 az ő márkajelzésük amit egy igen népszerű amerikai pick-up márka képvisel. A Ford ma hivatalosan is megerősítette, hogy eláll a pertől és kéri a bíróságot az indítvány figyelmen kívül hagyására.
Íme a valódi F 150 emiatt akart a Ford perelni.

|
A RedBull-Renault mától RedBull-Infiniti |
KimiRoland |
2011.02.28. 15:14 |
|
A RedBull még hivatalosan nem erősítette meg, de az Ausztrál nevezésben már mint RedBull-Infiniti szerepel a csapat. A Renault a Nissan márka 41%-át birtokolja és a Nissan tulajdonában van az Európában még alig ismert Infiniti is. A motor azonban továbbra is Renault motor marad, csupán a nevet cimkézik át rajta Renaultról Infinitire. Így a Renault félhivatalosan nem kötődik többé a sportághoz, ugyan még szállítanak motort.
Korábban is volt átcimkézésre példa. Például a Sauber-Petronas nem Petronas hanem Ferrari motorokkal hajtott, de ez szinte sehol se volt feljegyezve.
|
HIVATALOS: TÖRÖLTÉK A BAHREINI IDÉNNYITÓT! |
KimiRoland |
2011.02.21. 18:20 |
|
Bahrein koronahercege bejelentette, hogy most az ország talpra állítása és újra egyesítése kell legyen a legelső lépés. Így fájó szívvel, de kérik a Forma1-es idénnyitó futam elhalasztását.
A Forma 1 mezőnye tehát már biztos nem látogat eé Bahreinbe Márciusban. A szezon így Március végén Ausztráliában kezdődik. A csapatok még nem döntöttek melyik pályán tesztelnek a kieső teszt helyett, de sokan a legtöbb istálló szeretne egy újabb tesztet a kieső Bahreini hétvége helyett.
Bahrein pótlása nagyon nehéz lesz. A kis állam messze van a legtöbb helyszíntől, így a kiutazás nem egyszerű. Minimum 2 de leginkább 3 hét aktív szünet kell hozzá. Ez elöbbiből sincs túl sok utóbbiból pedig csak a magyar hétvége után van 1. A másik lehetőség, hogy az egyik tesztpályán rendeznek egy versenyt, vagy végleg törlik a futamot. |
| |