|
Tömegével akarják visszaigényelni a jegyeket Bahreinben |
KimiRoland |
2011.02.19. 13:20 |
|
Az Autopsort értesülései szerint péntek estig 14.000-en akarták visszaigényelni a jegyeiket A Bahreini hétvégéről. Bahrein egyelőre azonban még nem döntötte el, hogy hogyan és mennyit fizet vissza a jegyek árából. Elvileg mivel háborús veszély van kötelesek 100%-ban visszatéríteni a jegyek árát.
A Pénteki összecsapásokban ismét legkevesebb 4 ember meghalt így a halálos áldozatok száma már átlépte a 12-főt. A sérültek száma pedig közel 400-700-ra tehető.
Bernie Ecclestone péntek délelött mikor nyugalom volt akkor azt mondta, hogy talán most jobbak az esélyek, a futam megrendezésére, ám az első áldozatok temetése után ismét véres összecsapások kezdődtek. Ekkor Ecclestone azonnal visszavonta kijelentését. Mint mondta percenként válltozik a helyzet és ha ez így marad, akkor az FIA nem tehet más mint hogy kedden de legkésőbb szerdán lefújja a Bahreini idénnyitó futamot. |
Legkevesebb 7 ember meghalt, nagy valószínűséggel törlik a Bahreini idénnyitó Forma 1-es futamot |
KimiRoland |
2011.02.18. 10:20 |
|
Bár tegnap a hadsereg szétverte a tüntetők sátortáborát, ráadásul az éj leple alatt támadtak a tüntetőkre, melyben legkevesebb 3 ember meghalt. A tüntetők kijelentették nem adják fel amíg reformok nem következnek és nem mozdítják el a hatalomból a vezetőket.
Ecclestone ma reggel nyilatkozott az Autopsortnak és elmondta, hogy amennyiben keddig nem szünnek meg a tüntetések, akkor elmarad a Bahreini idénnyitó futam. Mint mondta azért kell ilyen korán dönteni, mert ha várnak akkor végérvényesen elmarad a futam, míg ha most döntenek még elhalasztható. Ez esetben a rá két héttel kezdődő Ausztrál nagydíj lesz a nyitófutam.
A tüntetések és összecsapások pedig nem valószínű, hogy megszünnének Keddig. A tüntetők ráadásul nyomatékosan mondták, hogy készek megzavarni a futamot is, ezért is van nagy gondban az FIA. A csapatok egyelőre csak a tesztről akartak tárgyalni hétfőn, de az már biztos elmarad. Több csapattag szerint is maradnak Barcelonában ott lesz a teszt. Valamint jövő héten döntenek a futam sorsáról. Ha elmarad a futam és későbbi időpontban akarják megrendezni nincs túl sok lehetőség.
Reális esély lenne a Magyar nagydíj utáni 3 hetes szünetben rendezni, hiszen 2 hetente vannak futamok és Bahreinbe kiutazni nehézkes a csapatok számára minimum 1-1,5 hét kell a teljes kiköltözéshez. |
Törölték a GP2 Ázsia széria Bahreini futamát a résztvevőket azonnal hazahozzák |
KimiRoland |
2011.02.17. 22:22 |
|
Azonnal elkezdik hazahozni a GP2 Ázsia sorozat résztvevőit az FIA: Tegnap bejelentették, hogy elmarad a csütörtöki nap, majd ma véglegesítették, hogy a teljes hétvégét lefújják és nem kerül más időpontban megrendezésre.
A Forma1-es csapatok Spanyolországban tesztelnek a jövő héten ahol vésztanácskozást hívnak össze. A téma a sokak számára kulcsgontosságú Bahreini teszt lesz. A csapatok elvileg Március 3-tól tesztelnének, ám ez nem valószínű.
Bahreinben jelenleg 4 halottról és legalább 100 sérültről van információ. Több összecsapás is volt ma miközben a hadsereg átvette Manila felett a teljes irányítást. |
Nagy a gond Bahreinben veszélyben a Forma1-es futam |
KimiRoland |
2011.02.17. 13:57 |
|
Bahreinben tegnap este tüntetők rendőrök és katonák csaptak össze Manilában. A zavargásokban legkevesebb 4 ember életét vesztette több tucat sérültet vittek kórházba. A pálya ugyan nyugodtabb helyen, van, de szállás a környéken csak Manilában van.
A GP2 Ázsia sorozatot ma rendezték volna meg, ám a szervezők elnapolták a futamot. A pálya orvosait mind a zavargásokhoz rendelték a sérültek ellátására. Bahreinben a tüntetők elmondták, hogy ameddig nem teljesülnek a vágyaik nem mennek haza és a Forma1-es futamot is készek megzavarni, hogy ezzel az ügyükre irányítsák a figyelmet. A GP2 Ázsia sorozat szervezői megkérték a pilótákat és a személyzetet, hogy ne menjenek vissza a szállodákba mivel azok a zavargások központjában vannak.
A Forma1-es futamot Március 13.-án 4 hét múlva rendezik, csakhogy a csapatok már Március 1- körül le akarnak utazni, hiszen 4 napos tesztet folytatnának a futam elötti héten. Ha nem javul a helyzet akkor a tesztet lefújja az FIA és megkéri a csapatokat, hogy ne utazzanak ki.
Állítólag most fognak a lehetőségről egyeztetni, de elsődleges jelenleg a GP2 Ázsia sorozat résztvevőinek biztonsága, szükség esetén kimenekítése az országból. Ha nem oldódik meg a helyzet Március elejéig akkor az FIA feltehetően lefújja a Bahreini idénnyitót. Ha lesz is verseny kuzárt, hogy teltház elött. A biztosító társaságok szerint, ha nem csillapodnak a kedélyek pár nap alatt a biztosítási díjak kiverik a plafont. Szakértők szerint ha Március elejéig véget is érnek a zavargások, akkor is kétszeres háromszoros biztosítási díjakat fognak kérni a biztosítók. |
Mostantól a WRC futamok külön menüpontban érhetők el a Bal oldalon! |
KimiRoland |
2011.02.17. 13:47 |
|
|
WRC Szombat: Kimi remekelt, a mezőny zilálódott |
KimiRoland |
2011.02.12. 22:03 |
|

Ime az ICE ONE RACING (Kimi)
Sokaknak sokféle gondjuk akadt, így teljesen megbolydult a mezőny. Több pilótát köztük Kimi-t és Solberget is gyorshajtáson kapták utóbbi 80km/h helyett 112-vel ment és 600 Eurós büntit kapott(150.000Ft) Kimi pedig 80 helyett 91-el hajtott ő 200 Eurós kb 60.000-Ft-os számlát kapott érte.
Kimi azonban a sebességet átmentette a szakaszokra is. Remek időket hozott folyamatosan a számára ismeretlen pályán, hiszen tavaly egy hófal miatt idő elött kiesett. Kimi annyira jól ment, hogy a délutáni 2. szakaszon elérte a szenzációs 4. helyet, valamint a napon még kétszer intették le az 5. helyen. Kimi ma megmutatta, hogy igen is van keresni valólya a WRC mezőnyében. jelentette ki a Citroen első embere.
Többen balábbal keltek. Loeb az egyik szakaszon hibázott és csak a hatodik időt érte el, ezen a szakaszon Kimi megelőzte őt egy 5. hellyel. Ezen kívül Loeb jól ment, de nem tudott annyit hozni mint szeretett volna és majd két perces hátránya már túl soknak tűnik.
Hirvonen átvette a vezetés Qstberg-től Solberg pedig megőrizte harmadik helyét. Szorosan mögötte Latvala és Ogier végzett, ők 16! másodpercen belül vannak egymástól ami a Rally-ban egy szempillantás. Mögöttük érkező Loeb hátránya már jelentős 1:42, Őt Kimi követi 5 perces hátránnyal kimi mögött eléggé lemaradtak a többiek még Andersson van közel, de ő is majd 30 másodpercre.
A nap vesztese H. Solberg aki az egyik ugrató után letévedt a pálya szélére, ott megdobódott az autó, majd a hófalat sáncnak használva bukfencezett. Ezek után nem tudott tovább menni és feladta a versenyt. Ha rendbe is hozzák az autót akkor is a pontszerzés már kizárt.
A mezőny állása a második nap után:
| 1 |
Hirvonen/Lehtinen |
Ford Fiesta RS WRC |
2:34:56,1 |
| 2 |
Østberg/Andersson |
Ford Fiesta RS WRC |
+7,4 |
| 3 |
P. Solberg/Patterson |
Citroën DS3 WRC |
+8,9 |
| 4 |
Latvala/Anttila |
Ford Fiesta RS WRC |
+10,9 |
| 5 |
Ogier/Ingrassia |
Citroën DS3 WRC |
+15,8 |
| 6 |
Loeb/Elena |
Citroën DS3 WRC |
+1:42,1 |
| 7 |
Räikkönen/Lindström |
Citroën DS3 WRC |
+5:05,5 |
| 8 |
Andersson/Axelsson |
Ford Fiesta RS WRC |
+5:30,7 |
| 9 |
Sandell/Parmander |
Skoda Fabia S2000 |
+7:44,8 |
| 10 |
Wilson/Martin |
Ford Fiesta RS WRC |
+7:46,2 |
|
WRC Péntek: Eddig nem remekel a Citroen |
KimiRoland |
2011.02.12. 08:18 |
|
A Ford egyelőre úgy néz ki kimagaslik a mezőnbyől. Bár jellegét tekintve nincs több ilyen futam a versenynaptárban, mint a Svéd. Qstberg volt a legyorsabb mögötte Hirvonen végzet. Őket követte Solberg aki a legjobb WRC-s pilóta lett. Loeb csak a 9. Kimi korábbi csapattársa Ogier csak a 6. időt érte el. Kimi sokáig a 10. helyen volt, ám az egyik ugrató után defektet kapott, ami miatt visszaesett a 12. helyre.
Kimi elmondta, hogy egy kicsit nehéz vezetni az autót, nehezebb mint a teszteken volt, de holnapra (Szombatra) új beállításokat keresnek és remélhetőleg így javul a helyzet.
Loeb szerint nincs veszve semmi, mert annyi friss hó esett, hogy mivel ő indult elsőnek ezért szinte egyáltalán nem tapadt az autó amíg az első 5-ös le nem tisztította a pályát. Szombaton és Vasárnap tovább folyik a száguldozás a Svéd pályán ahol holnap akár komoly havazások is lehetnek.
| 1 |
Qstberg/Andersson |
Ford Fiesta RS WRC |
1:17:21.2 |
| 2 |
Hirvonen/Lehtinen |
Ford Fiesta RS WRC |
+14.8 |
| 3 |
P. Solberg/Patterson |
Citroën DS3 WRC |
+57.4 |
| 4 |
Latvala/Anttila |
Ford Fiesta RS WRC |
+1:10.0 |
| 5 |
H. Solberg/Minor |
Ford Fiesta RS WRC |
+1:20.3 |
| 6 |
Ogier/Ingrassia |
Citroën DS3 WRC |
+1:21.6 |
| 7 |
Sandell/Parmander |
Skoda Fabia S2000 |
+2:35.1 |
| 8 |
Brynildsen/Menkerud |
Skoda Fabia S2000 |
+2:43.5 |
| 9 |
Loeb/Elena |
Citroën DS3 WRC |
+2:48.4 |
| 10 |
Al Qassimi/Orr |
Ford Fiesta RS WRC |
+4:12.4 |
| 12 |
Räikkönen/Lindstrom |
Citroën DS3 WRC |
+4:41.7 |
|
A Citroen elengedné Kimit ha ő a Renaulthoz akarna menni |
KimiRoland |
2011.02.09. 13:26 |
|
Olivier Quesnel a Citroen sportigazgatója jelentette be, hogy ha Kimi netán menni akar a Renaulthoz nem tartóztatnák, fel, de azért a Renaultnak nagyon jó érveket kellene kitalálnia, hogy Kimi egyáltalán megfontolja az ajánlatot.
"Ha menni akar, nem tartóztathatom fel. Ő egy ügyfél a számunkra. Kibérelt tőlünk egy autót és saját szponzoraival áll rajthoz"
"El tudom képzelni, hogy Bernie Ecclestone, az FIA (Nemzetközi Automobil-szövetség) és az egész Forma-1-es társadalom ezt szorgalmazná, hiszen egy kiváló pilótáról van szó. A Renault-nak csak fel kell hívnia Kimit, de nagyon meggyőző érveket kell felsorakoztatniuk, hogy visszacsábítsák őt a Forma-1-be"
A helyzetet nyílván nehezítené az is, hogy az ősszel a Renault azt harsogta, hogy tárgyal Kimivel miközben egy egyszeri megkeresésen kívül más nem történt. Kimit az csábíthatja talán, hogy a Renault jól mutatkozott be az első teszthéten és Kubica érte el az összesített legjobb időt az utolsó napon.
Mindenesetre már nem csak a Senna Chandhok páros hanem Heifeld, Liuzzi, de még Klien is a Renaulthoz akar menni. Más kérdés a Renault mit akar.
"Senna, Heidfeld és Liuzzi? Beszéltünk velük, de más pilótákkal is tárgyaltunk, akik szóba jöhetnek, hogy vezessék az autónkat" mondta a Renaultot irányító Eric Boullier |
A Következő napokban dől el károsodott-e Kubica karja, a 2011-es esztendőt biztos ki kell hagynia |
KimiRoland |
2011.02.07. 08:00 |
|

Véget ért Robert Kubica számára a 2011-es esztendő. AZ őt operáló orvos elmondta, hogy 7 órás műtét során foltozták össze a karját. a csontot több helyen titán csavarokkal és titán rudakkal rögzítették. Több fontos ér is sérült, de ezeket helyre tudták hozni. Egy megrongálódott ideget is megfoltoztak a műtét során. A legnagyobb gond azonban nem ezek a sérülések okozták, hanem az izomsérülések. Egy darab izmot el kelett távolítani, de az orvos szerint teljes lehet a felépülés, de a legjobb esetben is kell ehez 10-12 hónap, így a 2011-es F1-es évad biztos kimarad számára.
A Lotus Renault a napokban dönti el ki helyettesítse a lengyel versenyzőt. A hírek szerint Bruno Senna veszi át a helyét, de ha nem hoz eredményeket akkor Chandhok ül be.
 |
Kimi: Remélem Kubica maradéktalanul fel fog épülni |
KimiRoland |
2011.02.06. 19:37 |
|
Kimi és Kubica jó barátok így, nem meglepő, hogy Kimi azonnal nyilatkozott. Kimi mielöbbi felépülést kíván barátjának és versenyzőtársának és a közeljövőben szeretné meglátogatni.
"Azt olvastam hogy a sérülései nem életveszélyesek, a bal karja gondolom azért van ismét veszélyben mert a korábbi 2003-as balesetében már titáncsavarokkal rögzítették. Most egy már csavarral rögzített kar tört ismét el, ráadásul ki tudja hogyan. Nem kis problémát okozhat a keze az orvosoknak. Ráadásul a másik karja is súlyosan sérült ahogy én tudom. Remélem minél hamarabb és maradéktalanul fel fog épülni."
"A jövő héten kezdődik a Svéd rally számomra, de utána szeretnék időt szakítani rá, hogy elmenjek hozzá a kórházba." |
| |