|
FRISS: SÚLYOS BALESETET SZENVEDETT ROBERT KUBICA |
KimiRoland |
2011.02.06. 13:16 |
|
Robert Kubica a Lotus-Renault versenyzője Kimihez hasonlóan nagy Rally fanatikus. Olaszországban a Ronde di Andora elnevezésű Rally versenyen indult, mikor ma vasárnap délelött tisztázatlan körülmények közt letért az útról és nagy sebeséggel egy templom falának csapódott.
A Lengyel versenyzőt egyes hírek szerint életveszélyes, de mindenképpen súlyos sérülésekkel mentőhelikopterrel szállították kórházba. Amikor kiszedték a rommá tört Skoda Fábiából eszméleténél volt, de a hírek szerint a mentőhelikopterben elvesztette az eszméletét, majd a kórházban ismét magához tért. Navigátora kisebb sérülésekkel megúszta a súlyos balesetet.
A legutolsó hírek szerint súlyos agyrázkódást szenvedett és meg nem erősített hírek szerint mindkét lábát és az egyik kezét valamint két bordáját is eltörte.
Az Autosport értesülései szerint nagyon rossz a helyzet. Combcsont törést bordatörést szenvedett és az egyik karja súlyosan roncsolódott, állítólag az amputáció is szóba került.
A legutolsó információk megerősítik a bordatörést és súlyos kéz illetve kézfej törést. A helyzetet az rontja, hogy Kubica karját 2003-ban műtötték egy F3000-es baleset után. A bordatörés és egyébb sérülések miatt biztos nem lehet ott a Március 13.-ai idénnyitón. A kéz sérüléséről még nem mondtak bővebbet, de a bordasérüléshez legalább 2 hónap kell, így legkorábban Áprilisban versenyezhet.
Kubicát jelenleg is műtik információk szerint a jobb karja sérült meg súlyosabban, mert az utastérbe benyomódott a védőlemez egy része. A karja megmarad az orvosok szerint, de az első napok kritikusak lehetnek a felépülése szempontjából. Lehetséges, hogy több műtét is kell majd, de ez csak akkor derül ki, ha Kubica magához tér az altatásból. Sok múlik azon mennyi ideg sérült, az orvosok szerint fentáll, hogy részlegesen nem tudja majd használni a karját, de ez a legroszabb forgatókönyv.
A Renault bejelentette, hogy tesztelhet Chandhok és feltehetően Senna veszi át Kubica helyét vagy Chandhok, amíg fel nem épül. A legújabb hírek szerint szerencsés esetben Májusban versenyezhet először a pilóta.
Amint megtudok valami újat azonnal közlöm!
|
A Hell Energy szakít a Williamsel |
KimiRoland |
2011.02.02. 14:39 |
|
A WIlliams szinte összes szponzora kiszáll idén a Forma1 szponzorációs kerekéből. Több gyártó után a legnagyobb magyar energiatalgyártó a Hell Energy bejelentette, hogy 2011-től nem támogatja a Williams F1-es csapatát. Indoklásuk szerint a döntés hátterében az áll, hogy a gyár elérte célját. 2 év alatt 5 új országba törtek be, jelenleg 24 országban vannak jelen és ezekből 12-ben piacvezető szerepet töltenek be, még a RedBull-t is megelőzve.
A másodlagos indok az, hogy a Hell Energy egy 4,5 milliárdos beruházást indított el, mellyel 10-szer annyi terméket termelhetnek majd idehaza mint eddig. Ehez pedig minden megtakarításra és pénzre szükség lesz 2011-ben. A Williams-t állítólag évi 2-3 milliárd Forintal támogatták.
A Hell Energy sok sikert kíván a Williams csapatnak és jó szereplést.
A háttérben azonban még az is állhat, hogy a Williams az elmúlt hónapban 6 szponzorát is elvesztette a Hellel együtt. A kieső pénz így kb 10-15 milliárd Forint lehet a csapatnál. |
Hivatalos: Kimi a Citroen ICE 1 csapat versenyzője |
KimiRoland |
2011.01.24. 15:42 |
|
A nevezési lista kikerülése és Robertson bejelentése után a Citroen ICE 1 csapatfőnöke is bejelentette, hogy idén is Kimi-vel állnak rajthoz. Ezt a csapatot hívták tavaly Citroen Junior-nak. Állítólag azért a névváltás, mert nem Juniorok fognak versenyezni idén a csapatban, hiszen Kimi melett Peter Solberg fog hajtani. Az ICE név pedig akár Kimitől is származhat mint Iceman csapata.:)
A Citroen minden csapata kötelező válltáson esik át, hiszen a tavaly hazsnált Citroen C4-esek nyugdíjba mennek, mivel új szabályok miatt teljesen új autót kelett építeni. Ez lett a Citroen DS3.
Idén 13 futam lesz a Rally világbajnokságban Kiminek hivatalosan 10 futamra van szerződése, de ez még növekedhet. Tavaly a 12 futamból 11-en állt rajthoz, de csak 10-en vett részt mert Spanyolban a bemelegítésen már kiesett. |
Robertson: 2011 WRC 2012 lehet, hogy F1 |
KimiRoland |
2011.01.20. 13:40 |
|
Bár hivatalos bejelentés még mindig nincs, de Kimi neve már szerepel a Svéd rallyra leadott nevezési listán a Citroen DC3-asával. Ezt már a menedzsere is megerősítette. Most az is kiderült, hogy valószínűleg 10 futamon áll rajthoz Kimi idén, de elképzelhető, hogy 2012-ben visszatér a F1-be. "Tudjuk, hogy 2 év kihagyás nehézzé tenné a visszatérést, de nem aggódok emiatt és Kimi sem." jelentette ki Robertson.
Persze a pletykák megindultak egyszerre, hogy a visszavonulását fontolgató Webber helye lenne az elsődleges pozíció, de megtanulhattuk, hogy amíg nagyon tutira nem biztos a dolog addig kár ezzel vesződni. |
Robertson: Kimi nagyon el van keseredve, de nem gondolkodik a visszavonuláson |
KimiRoland |
2011.01.07. 13:15 |
|
Mint ismert a Räikkönen családot Karácsony elött tragédia érte. Elhunyt Kimi édesapja Matti Räikkönen. Kimi menedzsere szerint a versenyzőt megviselte az eset, hiszen közeli kapcsolatban volt édesapjával.
"Kimi jelenleg nem foglalkozik a jövőjével otthon van és pihen, valamint készül a folytatásra. Bár Kimit nagyon megviselte az eset, de nem fogja befejezni pályafutását, mint ahogy azt pár lap említette. Erről szó sincs."
"Sok a szóbeszéd, és meglehetősen zaklatott édesapja halála miatt, ami érthető is, de biztos vagyok benne, hogy Kimi továbbra is részese lesz a motorsportnak"
Kimi jövőre feltehetően marad a WRC mezőnyében és vagy a Citroen csapatát erősíti továbbra is ami a legvalószínűbb, vagy átpártol a rivális Ford csapatához. Ezt egyelőre még nem tudni. |
Kimi: A Rally álltal jobb pilóta lettem |
KimiRoland |
2011.01.03. 16:25 |
|
"Egyértelmű, hogy pilótaként fejlődtem ebben a szezonban. A rali sokkal keményebb, mint a Forma-1, számomra biztosan. Ha tudsz vezetni olyan utakon, ahol 2010-ben versenyeztünk, akkor bárhol vezetni tudsz"
"Mindent összevetve az első év sokkal jobb volt, mint azt vártam. Voltak jó és rossz dolgok, és rengeteget kellett tanulnom. Kicsit olyan érzésem volt, mint pályafutásom legelső éveiben, amikor elkezdtem versenyezni."
Kimi első szezonját a WRC Citroen Junior csapatában töltötte és úgy néz, ki hogy a híresztelésekkel ellentétben nem a Fordhoz vagy a Minihez megy, hanem marad a Francia alakulat Junior csapatában. Ha minden jól megy Január első hetében be is jelenti a csapat a szerződéshoszabbítást.
|
B.U.É.K. |
KimiRoland |
2010.12.31. 12:11 |
|
Ezúton is szeretnék mindenkinek Boldog és eredményekben gazdag új esztendőt kívánni! Főleg Kiminek jó eredményekben gazdag esztendőt. BUÉK mindenkinek.!! |
Tragédia a Räikkönen családban: Elhúnyt Matti Räikkönen Kimi édesapja |
KimiRoland |
2010.12.25. 17:27 |
|

56 éves korában váratlanul minden előjel nélkül elhúnyt Kimi Räikkönen édesapja. A szomorú hírt először az osztrák Kleine Zeitung adta hírül. Matti nem volt beteges, nem szedett gyógyszereket. Teljesen váratlanul következett be a tragédia. Az első hírek szerint december 22.-én éjjel szívmegállásban húnyt el Matti Räikkönen.
Kimi menedzsere arra kérte a médiát, hogy tartsák tiszteletben Kimi-t és családját és ne zaklassák őket ezekben a nehéz napokban.
Ezúton is szeretnénk kifejezni minden sportszerető és magánember nevében mély megrendülésünket és együttérzésünket a szomorú hír kapcsán.
Nyugodjék Békében! |
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket! |
KimiRoland |
2010.12.24. 00:58 |
|
Ezúton is szeretnék mindenkinek kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánni. |
F1: Szabad a nyílt csalás. |
KimiRoland |
2010.12.11. 08:10 |
|
Megszüntették a csapatutasítást korlátozó szabályt, így indokolt esetben kérheti pilótáját a csapat, hogy áljon félre. Persze azt, hogy mi az indokolt nem tudni. Egyéni véleményem, hogy ezt max az utolsó 5 futamra lenne szabad engedélyezni. És olyan helyzeteket mint amit a Ferrari kreált meg kéne büntetni.
Változik pár másik szabály is. A versenybíró bezárhatja a boxutcát ideiglenesen. Szűkítik a boxutca gyors sávját, És több büntetési tételt is megváltoztattak. Aki megszegi vagy sérti bemocskolja a Forma 1 hírnevét, az komoly szankcíókra számíthat. |
| |