|
HÜLKENBERG AGYONVERTE A MEZŐNYT!! |
KimiRoland |
2010.11.06. 18:03 |
|
Nico Hülkenberg agyonverte a mezőnyt a Brazil nagydíj időmérőn!
Esős idő fogadta a versenyzőket az időmérőn. Az első szakasz után nem történt nagyobb meglepetés kiétel ez alól, hogy Sutilt megverte Liuzzi idén először és Sutil volt a kieső a kiscsapatok melett.
A második etap nagy vesztese Button és Rosberg volt mindketten kiestek a száradó, de csúszós pályán.
A harmadik etap vizes de száradó pályán zajlott. Első körben mindenki intermediet gumit tett fel, és nem úgy nézett ki, hogy a pálya eléggé felszárad majd ám Kubica mégis meghúzta a kerékcserénél, majd utána váratlanul mindenki feltette a száraz lágy gumikat. A csúszkálás nem maradt el, de meglepően kevés volt a kicsúszás. Kubica és Webber is megcsúszott a célegyenesre fordítóban, de megfogták az autójukat.
Az időmérőből 3 perc volt hátra amikor Hükenberg váratlanul átvette a vezetést. A jobb idők csak úgy záporoztak, ám Hülkenberg második köre már mindenkitől messze tette a pólpozíciós időt. Webber és Vettel sem tudta megverni köridejét, majd amikor az utolsó körében további 9 tizedet javított és összesítve több mint 1 másodpercel megverte a mezőnyt! Köridején mindenki ledöbbent, még Vettel is azt mondta, hogy először azt hitte, hogy 1 tizeddel kapott ki, aztán amikor meglátta, hogy az nem 1 tized hanem 1 másodperc akkor padlót fogott. |
RedBull kálvária Koreában |
KimiRoland |
2010.10.24. 18:46 |
|
Webber a falnak csapta RedBull-ját Vettelt pedig motorhiba fosztotta meg a biztos futamgyőzelemtől.
Ezzel sajnos Alo vette át a vezetést a vb-n mögötte Webber és a McLarenes van mögöttük Vettel.
Reálisan nézve Még ők négyen szólhatnak bele a Vb ütközetbe Vettel hátránya 25 pont. |
Hyvää Syntymäpäivää Kimi! |
KimiRoland |
2010.10.17. 21:20 |
|
Kimi Räikkönen ma ünnepli 31. születésnapját. A finn sztár 1979 Október 17.-én született és jelenleg is a legnépszerűbb autóversenyző. Ezúton is szeretnénk neki
Boldog Születésnapot Kimi!
Hyvää Syntymäpäivää Kimi!
Happy Birthday Kimi! |
Kobayasi a Sauberhez csalta a Panasonicot? |
KimiRoland |
2010.10.13. 12:53 |
|
A Panasonic elektronikai óriás éveken át a Toyota első számú szponzora volt és 2012-ig szerződésük is volt a japánokkal, ám ők kiléptek az F1-ből. A hírek szerint Kobayasi remeklése azonban eldöntötte a kérdést, vagyis, hogy visszatérhetnek az F1-be a Sauber oldalán. A Sauber 2011-már megszerezte a Telmex nevű orosz telekomunkikációs cégóriást amely pletykák szerint 40 millióval segiti a Sauber anyagi büdzséjét.
A Panasonic és a Sauber vezetői már üléseztek is, de hogy ott miről esett szó azt a felek titkolják. |
Vettel nyert Webber és Alonso elött, Kobayasiról kanyart neveznének el |
KimiRoland |
2010.10.10. 19:42 |
|
Vettel nyert Webber és Alonsó elött. Hamilton váltóhiba miatt elvesztette a 4. helyet, de így is bemászott az 5. helyen. Button lett a 4.
Hamilton és Button már csak a szerencsében bízhat, hogy az utolsó futamokon is harcban lesznek a Vb-ért. Hátrányuk ugyanis már majd 30 pont a listavezető Webberrel szemben. őt Vettel és Alonso holtversenyben követik a 2. helyen 14 pont hátránnyal.
A versenyt pedig élvezetté tevő Kobayasiról kanyart neveznének el. Kiállása elött is bemutatott Algesuarival szemben egy előzést a hajtű kanyarban! Az eltérő stratégiájának hála később jött be a boxba mint a többiek. Igen ám, de visszaesett a 12. helyre. Innen már senki nem várt csodát, de Kobayasi valami őrült iramot és vágtát mutatott be. Pár kör múlva Algesuari mögött loholt, majd a hajtű kanyarban ahol sokan örülnek, ha betudnak fordulni nagyon rövid féktávot véve megelőzte. A pályának ez a része egyáltalán nem számít előzési pontnak, hiszen szűk és lassú kanyar.
A meglepetés érthető volt hát még amikor Buemit is letudta ugyanitt. Hát még amikor Liuzzit, Barrichellot majd Heifeldet is legyűrkőzte ugyanitt mindenkinek tátva maradt a szája. A Renault versenyzője Kubica tv-n nézte végig a versenyt és őt is lenyűgözte Kobayasi "ámokfutása." "Egyszerűen elképesztő volt amit Kamui bemutatott. Őneki köszönhetem, hogy végigizgultam a versenyt a tv elött ülve."
| Hely |
Pilóta |
Pont |
Hátrány |
| 1 |
Mark Webber |
220 |
0 |
| 2 |
Sebastian Vettel |
206 |
14 |
| 3 |
Fernando Alonso |
206 |
14 |
| 4 |
Lewis Hamilton |
192 |
28 |
| 5 |
Jensun Button |
189 |
31 |
|
Megtorpedózták az eső esélyeit: Webber, Vettel és Kovalainen is hajót épít a Mercedes jövő évi autóját tesztelte |
KimiRoland |
2010.10.09. 10:13 |
|
Webber vitorlása: http://twitpic.com/2vvh7e
a legnagyobb kihívó Vettelék szerzeménye: http://twitpic.com/2vwgs4
Valamint Kovalainen Lotus jachtja: http://plixi.com/p/49527328
A Mercedes pedig bebizonyította, hogy igencsak előrehaladott állapotban vannak jövő évi autójukkal, ugyanis pályára pontosabban vízre vitték és tesztelték azt: http://twitpic.com/2vwvj7
A Virginnél elismerték, hogy nem versenyezhetnek ilyen alkotások ellen, ezért inkább házi póker bajnokságot szervezett amit Luca di Grassi nyert meg Timo Glock ellenében.: http://twitpic.com/2vwpw6 |
Önzönyíz szerű eső, patakok a pályán Szombaton nincs kvalifikáció |
KimiRoland |
2010.10.09. 08:39 |
|
A versenyigazgatóság bejelentette, hogy végleg elhalasztja a mai időmérő edzést, mivel a pálya nem alkalmas még arra sem, hogy körbe menjenek rajta. Az edzést holnap helyi idő szerint 10:00-kor rendezhetik meg azaz itteni idő szerint hajnali 3:00-kor. Arra az időpontra nem várnak esőt a szakameberek. |
Szakad az eső, csúszik a rajt Suzukában |
KimiRoland |
2010.10.09. 08:13 |
|
|
RedBull uralom Suzukában, Hamiton odavágta. |
KimiRoland |
2010.10.08. 18:27 |
|
A RedBullok taroltak mindkét edzésen. Az elsőt és a másodikat is Vettel nyerte Webber és Kubica elött. Hamiton az első edzésen nekicsapta a falnak az autóját emiatt pénteken összesen a két edzésen 12 percet gyakorolhatott. Holnap már jó eséllyel lehet eső is.
Szombatra 40-60%; 30-70% eséllyel jósolnak esőt míg Vasárnap ez a futam idején 20-50% |
Kimi: Az egész hazugság! |
KimiRoland |
2010.10.06. 16:33 |
|
Kimiről már két hete beszél a Renault ám most kijelentette kissé ingerlékenyen, hogy ne reklámozza a Renault magát vele, mivel jövőre egész biztos nem tér vissza az ő oldalukon az F1-be.
Kimi felháborodott azon, hogy a Renault csapatfőnöke visszaélt a nevével mikor azokat az interjúkat adta. Elmondta, hogy ugyan beszélt egyszer a menedzsere a Renaultal-de semmi más nem történt.
"Nagyon csalódott vagyok, hogy visszaéltek a nevemmel, és a saját marketingjük érdekében használták fel. A menedzserem néhány héttel ezelőtt valóban felvette a kapcsolatot a Renault-val, de ennyi az egész. Én soha sem vettem komolyan fontolóra, hogy a jövőben a Renault egyik autóját vezessem. Száz százalékig biztos vagyok abban, hogy 2011-ben nem leszek az enstone-i gárda versenyzője" |
| |