|
Teljes szabadság a Renault-tól |
KimiRoland |
2010.10.05. 20:48 |
|
Ahogy arról már korábban beszámolt a sajtó Kimi és a Renault csak közelednek egymáshoz, igaz Kimi még nem tudja mit kezdjen jövőre. A Renaultnál elismerik, hogy korábbi F1-es fizetését nem tudják biztosítani, Becslések szerint a McLarentől utolsó két évében évi 26 milliót a Ferraritól pedig 32 milliót kapott csak fizetés gyanánt. Ez a Renaultnál 10-14 millió lenne, ami viszont 10-el több mint amennyit most kap. jelenleg 2-4 millió körül keres.
A nagyobb pénz helyett Kiminek semmilyen a Renault álltal szervezett eseményen nem lenne kötelező megjelennie, igaz némelyiken javasolt lesz, de nem kötelező. A Renault egyik vezére szerint Kimi soha nem látott szabadságot kapna, hozzájuk jönne.
Kimi nem sieti el a döntést, de ha az F1-et választja akkor érdemes lenne a szezon végéig legkésőbb dönteni, hogy a felkészülést rendesen el tudja kezdeni.
A Renaultnál elmondták legkésőbb Decemberig szeretnének pontot tenni az ügyre. |
Eric Boullier először beszélni akar Kimivel |
KimiRoland |
2010.09.29. 09:56 |
|
Eric Boullier a renault F1-es csapatának feje elismerte, hogy míg 1 hete 5 pilótával álltak kapcsolatban addig most már csak 3-mal. Az egyik feltehetően Petrov míg a másik Kovalainen, a harmadik pedig Kimi. Eric Boullier ismét megerősítette, hogy már több részletet ismernek Kimi szándékaival kapcsolatban, ám mielött komolyabb megegyezésre kerülne sor mindenképpen beszélni akar Kimivel, hogy meggyőzödjön elszántságáról.
A hírek szerint már több nagyobb körvonalú részletben megegyezhettek Kimiékkel a renaultnál. Ilyen a fizetése ami állítólag 12-15 millió Euró lenne és az, hogy viszonylag kevés nyílvános szereplésen kellene részt vennie. A renaultnál elmondták, hogy három forgatókönyv van a jövő évre. Ez megerősíti az összes eddigi pletykát. Viszont cáfolták sőt tagadták, hogy Kubica jövőre a Ferrarihoz menne.
Lehetőségek:
1. Petrov marad jövőre is
2. Kimi jön Petrov helyére
3. Kovalainen és Petrov helyet cserél |
Kimi megszerezte első Rally győzelmét a Rally Vosgienen. |
KimiRoland |
2010.09.25. 09:02 |
|
Kimi és navigátora a Citoren C4 versenyautójukkal álltak fel a Rally Vosgienre. Ez egy egynapos 6 versenyes futam volt ami olyan minőségű aszfalton zajlott ami majd Franciaországban is lesz. Kimiék sok beállítást kipróbáltak és végül mind a 6 szakaszon legyőzhetetlennek bizonyult. Az igaz, hogy ez a verseny gyengébb autók és pilóták ellen zajlott, de felkészülésnek remek volt.
Közben újabb pletykák keringenek a sajtóban. Kimi állítólag felismerte, hogy idén van az a pont amikor még probléma nélkül vissza tudna ülni egy Forma 1-es autóba. A jövő év is szóba jöhet, de az már komolyabb felkészülést kell megelőznie, de semmiképp sem akar úgy járni mint Schumacher aki csak vergődik.
A pletykák állnak ezen a téren. a legtöbbet emlegetett variációk:
1. Kimi a Renaulthoz megy Petrov helyére akit a Lotushoz tehetnek be a Renault motorokért.
2. Kimi a Renaulthoz megy Kubica helyére akit kivásárol szerződéséből a Ferrari. Massát meg a Sauberbe ültetik át.
(3. Kimi a RedBullhoz megy Webber helyére aki ha idén nyer lehet, hogy vissza vonul, vagy kivásárolja a Ferrari) |
F1.2011 pilótapiac |
KimiRoland |
2010.09.17. 21:19 |
| RedBull-Renault |
Sebastian Vettel |
Mark Webber |
|
| Mclaren-Mercedes |
Lewis Hamilton |
Jenson Button |
|
| Ferrari-Ferrari |
Fernando Alonso |
Felipe Massa |
|
| Mercedes-Mercedes |
Nico Rosberg |
Michael Schumacher |
|
| Renault-Renault |
Robert Kubica |
|
Kimi Räikkönen, Vitaliy Petrov, Heikki Kovalainen |
| Force India-Mercedes |
Adrian Sutil |
|
Paul di Resta, Vitantonio Liuzzi |
| Williams-Cosworth |
Rubens Barrichello |
Nico Hülkenberg |
|
| BMWSauber-Ferrari |
Kamui Kobayasi |
|
Nick Heifeld, Pastor Maldonado, Sergio Perez |
| Toro Rosso-Ferrari |
Sebastian Buemi |
Jaime Alguesuari |
|
| Lotus-Renault? |
Jarno Trulli |
Heikki Kovalainen |
Vitalij Petrov |
| Virgin-Cosworth |
Timo Glock |
Luca di Grassi |
Esteban Guerrieri |
| Hispánia?-Cosworth |
|
|
Bruno Senna, Szakon Jamamoto, Karun Chandhok, Christian Klien, Pedro de la Rosa, Jacques Villeneuve |
A RedBull, Mclaren, Ferrari, Mercedes felállása biztosnak tűnik.
A Renault-nál Kubica helye biztos a másik helyre két komoly jelentkező van, Kimi aki igaz csak puhatolózott még, de ha biztosítja jelentkezési szándékát szinte biztos befutónak mondható, valamint Petrov aki bár gyengélkedik, de a tehetsége megvan. Ha nem jön össze Kimi és Petroval sem lesznek megelégedve elvben még szóba jöhet Kovalainen aki az esetleges Lotus-renault szerződéssel helyet cserélhet Petrovval.
A Force Indiánál Sutil helye biztosnak tűnik és egyelőre más lehetősége nem is nagyon akad. Liuzzival nincsenek megelégedve, így di Resta is komoly jelentkező.
A Williams párosa biztosnak tűnik, de bármi megtörténhet.
A BMWSauber-nél Kobayasi helye biztos, melette szóba jöhet Heifeld, Maldonaldo és Perez.
A Toro Rosso és a Lotus felállása is majdnem hogy biztos, a Lotusnál lehet változás Renault ügylet miatt.
A Virgin két pilótája is szinte biztos, bár Esteban még bekavarhat.
A Hispánia felállása teljes rejtély, de ebbe a csapat is beletartozik.
A Lotus motort vállt ez biztos. A enault erőforrás a legvalószínűbb, de felmerült a Toyota neve is.
A Hispánia sorsa bizonytalan, mivel Villeneuvék meg akarják venni a csapatot. |
Räikkönen felvette a kapcsolatot a Renault-al |
KimiRoland |
2010.09.16. 22:52 |
|
Az Autosport értesülései szerint Kimi felvette a kapcsolatot a Renault F1-es csapatával. A híreket a Renault csapat elnöke is megerősítette.
"Véget ért a nyár, és egyre több megkeresés fut be hozzánk. Räikkönen is a radaron van, mert kapcsolatba lépett velünk."
Kimi korábban elmondta, hogy csak versenyképes autóval térne vissza és a jelek szerint a Renault ezek közé kezd tartozni. Az mindenesetre tény, hogy Kimi korábban a Finn versenyt jelölte meg válaszadásra, majd elnapolta és újra elnapolta. A verseny majd 1 hónapja volt, de Kimi még nem nevezte meg a jövőjének tervét. |
Massa nagyon szabálytalan volt, de senki nem vette észre. |
KimiRoland |
2010.09.03. 10:11 |
|
A verseny lezajlott megvolt a hivatalos végeredmény, majd pár órával ezután egy videó került az internetre amiből nyíltan látszik, hogy Massa legalább fél méterrel előrébb állt meg mint ahol meg kelett volna állnia a rajtnál.
Az eset rendkívül furcsa, hiszen sem az elektronikus érzékelők, sem a pályabírók, sem a kiugrást figyelő érzekelők nem vettek észre semmi különöset. Valamint egyik csapat sem vett észre semmit, így mivel nem volt fellebezés Massa büntetést sem kaphat.
Az FIA azonban kijelentette, hogy bár a büntetés most elmarad, de mindenképpen nyomára kell járni, hogy a 3 érzékelő és az emberi szem ellenére, hogy állhatott meg Massa ennyivel előbrébb. Ha a verseny eredményének hivatalossá válása elött megkapta volna valaki illetékes a felvételt, akkor Massa egész biztos 20 másodperces büntetést kapott volna. Az esetet az FIA azonnal ki akarja vizsgálni, hogy ilyen többet ne fordulhasson elő. |
Webber nyerte a Spa-i időmérőt |
KimiRoland |
2010.08.28. 16:29 |
|
Eső, majd száradó pálya majd ismét eső. Ez volt a Belga nagydíj időmérője.
Az időmérő első szakaszának elején eső áztatta a Spa-i pályát. Az eső elött Petrov hibázott. Ráment a rázókőre és mivel az vizes volt, ezért megcsúszott és nekiment a falnak. Ezután eredt el ismét az eső, majd a száradó pálya egyedül a Sauber két versenyzőjét tréfálta meg, akik mindketten kicsúsztak az etap végén.
A második etapra így bejuthatott Kovalainen és Glock is. A hátralévő szakaszokra nem vártak esőt, így a versenyzők nyugalomban folytatták a körözgetést a száradó pályán. Ezúttal a két Mercedes-t tréfálta meg a száradó pálya, ugyanis mindketten kiestek a második etapban.
A harmadik etap első köre a szokásos nyugiban telt, többen sem hozták ki feltehetően a maximumot magukból. Az időjárás azonban, ismét tréfát űzött a mezőnnyel. A második körök megkezdése elött eleredt az eső, így jóformán senki nem tudott javítani. Az edzést Webber nyerte Hamilton és Kubica elött. Alonso pedig csak a 10. lett. |
Véget ért a Savaria Történelmi Karnevál |
KimiRoland |
2010.08.23. 08:10 |
|
Felvonulás, Fáklyás felvonulás, haddelhad, párviadalok, gladiátorharcok, rabszolga vásár, korok csatája, tűzviadal, tűztánc, Ocho Macho fergeteges koncertje, Tömeg Tömeg és buli minden mennyiségben. Ez az idei mérleg. Szinte biztos, hogy látogatói rekord dőlt, legalábbis délutánonként már alig lehetett mozdulni a Főtéren és a környező lezárt utcákon. Normál esetben 3-4 perc végigsétálni a főtéren ez felvonulás után majd 20 percre nőtt. Szerencsére az idei Karnevál is problémamentes volt.
A mentőknek csak 5-ször kelett beavatkoznia amiből 3- eset a műsoradókat érintette. Volt csonttöréses gyanús gladiátor, aki másnap már újra viaskodott, apróbb égési sérülés az egyik tűznyelőnél.
A Szombathelyi és Kőszegi tagokból álló Ocho Macho együttes pedig bebizonyította, hogy igen is Európa és talán a Világ élvonalába lépnek. Az, hogy Szombathelyen 5-10 ezren vannak a koncertjükön várható volt. de az, hogy majd 25 ezer ember zsúfolódjon be a főtérre azt senki nem várta. A pechesebbek még a színpadot sem láthatták. Amikor pedig a közönség már szinte-szinte túlénekelte a zenekar amúgy is nagy hangerejét érezni lehetett a hangulatot. nem tudom ki hogy van vele, de én még nem voltam olyan koncerten, ahol szinte az összes kilátogatott ember egyszerre a feje felett tapsol ahogy azt a zenekar kéri. Az ovációt ami pedig például az Elmondo fantastico, vagy a Savaria Kingston Town számuk bejelentése után jött még talán Vépen is hallani lehetett, de hogy a város zengett tőle az biztos. |
Kimi az utolsó futamokon az elsőszámú gyári csapatban versenyezne? |
KimiRoland |
2010.08.22. 17:04 |
|
A Citroen állítólag mindenben meg akarja verni a rivális Fordot, ezért második számú csapatukba tehetik az évad végére Ogiert és Sordot. Ezzel párhuzamosan pedig Kimi ideiglenesen a gyári csapat autóját vezetné loeb csapattársaként. A citroen így akarja biztosítani, hogy a Citroen Junior is megelőzze a Ford gyári csapatát. |
Loeb nyerte a Német rally-t Kimi a 7. lett |
KimiRoland |
2010.08.22. 17:01 |
|
Kimiéknek több problémájuk is volt a mai nap, mivel rossz gumikat választottak, ezét délelött a 6. helyről a 9.-ig esett vissza Kimi. Délután azonban nagyon meggyőzően ment és sokak meglepetésére
az utolsó szakaszon 3:13.9 -es idejével megszerezte Rally-s pályafutása első szakaszgyőzelmét! A második egyébként Wilson lett 1.8 másodpercel Kimi mögött a harmadik Loeb lett 3.2 másodpercre lemaradva Kimitől.
Ez volt Kimi első szakaszgyőzelme a WRC-ben. Kimiék azonban nem voltak túl boldogok, de mindent összevetve jól alakult a hétvége. Saját bevallása szerint Pénteken nem találta a ritmust és elsőre nagyon gyenge időket ment amiket délután majd 20-20 másodpreccel megjavított a második fordulóban. Szombaton egyenesbe jöttek és a 8. helyről a 6-ra léptek fel, majd vasárnap rossz gumit választottak, emiatt legalább 2 percet buktak és a 9. helyig estek vissza, ám délután feltornászta magát a 7. helyre ezzel újabb 6 pontot gyűjtve első WRC-s szezonjában. |
| |