|
Kimi a 8. az első nap után Loeb vezet |
KimiRoland |
2010.08.21. 08:55 |
|
|
Német rally: Shakedown kimi a 4. helyen |
KimiRoland |
2010.08.19. 19:13 |
|
A WRC mezőnye a hétvégén Németországba érkezett. Itt újra aszfaltos pályán mérhetik össze tudásukat a versenyzők.
A gyakorláson Solberg és Sordo holtversennyel zárt az élen mögötte az elmúlt évek világbajnoka Loeb lett a 3. 6 tizedes hátránnyal. mögötte 1.9 tized másodpercre Kimi jön.
Kimi mögött Hirvonen és Duval 1-1 tizeddel. |
Kimi: Azt hiszem ennyi volt a Forma 1. |
KimiRoland |
2010.08.19. 19:08 |
|
"Úgy érzem már nem fogok újra a Forma 1-ben versenyezni. Karrierem azon szakasza lezárult. Lenne rá ugyan lehetőségem, de nem. Majd meglátjuk mi lesz jövőre több opciónk is van." tette hozzá Kimi.
Kimi tehát úgy néz ki végleg búcsút int a Forma 1-nek. Remélem a rallyban is hasonló sikereket ér majd el, de mi persze vele maradunk. |
XI. Savaria Karnevál Ludi Savarienses 2010 |
Savaria karnevál |
2010.08.14. 11:58 |
|
|
Savaria Karnevál programja |
KimiRoland |
2010.08.11. 11:30 |
|
Közel 200.000 látogató 3,5 nap alatt ez a Savaria Karnevál. A fizetős műsorokra akár üdülési csekkel is be lehet jutni és megtekinteni 1-1 vérremenő néha sérülésekkel végződő galdiátor összecsapást vagy épp a savaria légió és a betolakodók összecsapásait. Több mint 300 ingyenes programjával ez Közép Európa legnagyobb históriás karneválja.
Felidézi Szombathely több mint 2000 éves történelmét és azt a bizonyos 47-es évet amikor Szombathely elődje Savaria a régióban elsőként városi rangot kapott Claudius császártól.
Idén is 50%-os vonatkedvezményt biztosít a Máv és a Gysev Zrt a Karneválra. Ennek feltétele a jegy lepecsételtetése a karneváliroda főtéri pavilonjában,
|
Daily Mail: A Barichello elleni manőver után ideje, hogy Schumacher lelépjen! Vége az elnézéseknek nekiugrottak Schuminak |
KimiRoland |
2010.08.02. 22:39 |
|
Úgy néz ki véget ért a nagy Schumacher dicsőités már a médiumokban is. A Magyar nagydíj csak hab volt a tortán és ez több lapnál és embernél is kiverte a biztosítékot. A legerősebben az angol daily Mail fogalmazott, de a régen istenként dicsőitő olasz lapok is megpiszkálták a volt világbajnokot.
Spanyol:
Marca: "Schumacher császár hanyatlása"
"Schumacher visszatérése a Forma 1-be az egyik legsötétebb fejezeteként kerül majd be a sportág történelmébe"
Olasz:
La Gazzetta dello Sport: "Schumacher olyan mint mindig: soha nem ismeri el, ha hibázik és lekicsinylően beszél pilótatársairól - Ebben hasonlít Alonsora"
Tuttosport: "Ha Barrichello nem kerüli el centikkel a falat, minden bizonnyal a kórházban köt ki - de ennél még roszabb is történhetett volna"
La Repubblica: "Schumacher-nagypapa őrült manővere"
Angol:
Daily Mail: "A Rubens Barrichello elleni manőver után ideje, hogy Michael Schumacher lelépjen"
|
Autosport: Kimi kapott F1-es ajánlatot ami érdekli is, ezért még nem döntött a folytatásról. |
KimiRoland |
2010.08.01. 23:09 |
|
Kimi korábban azt mondta, hogy a Finn rally után bejelenti mit fog kezdeni 2011-ben. Ez nem történt meg és Kimit az is gondolkoztatóba ejti az Autosport szerint, hogy bár a finn nagyon jó rally versenyzőnek is, de túl sok változatos pálya van ami miatt többször is összetörte autóját. legutóbb Bulgáriában és most Finnországban is.
Az Autosport biztosra veszi, hogy olyan szerződést kapott Kimi ami komolyan gondolkoztatóba ejti. Azt hogy melyik csapat lehet ez kérdéses. Lehet a Mercedes vagy a Renault is elöbbinél Schumacher utóbbinál Petrov helyére. bár ez kérdéses. Az is felvetődött, hogy 1 évet marad még és a RedBull hoz megy majd, mivel Webber csak 1 évre hoszabított és pletykák szerint 2011-ben visszavonul. |
Első körben 100.000€ büntetést kapott a Ferrari másodkörben akár a Német Gp-n elért csapatpontokat is elvehetik. |
KimiRoland |
2010.07.25. 23:32 |
|
A sportfelügyelők meghalgatták a Ferrari vezetőjét menedzsmentjét és két pilótáját. Ezután a felügyelők úgy döntöttek, hogy a ferrari megszegte a csapatutasítás tiltására vonatkozó szabályt ezért 100.000€ kb 28 millió Forint-ra büntetik a csapatot és feljelentést tesznek a Motorsport Világtanácsnál is.
Másodkörben is számíthat pénzbüntetésre a Ferrari, de akár a Német Gp-n elért konstruktőri pontjaikat is elvehetik joggal. A pilóták pontjaihoz ugyanis nem nyúlnak, de a csapattól nagy eséllyel elveszik a 45 pontot. |
Alonso csak csapatutasítással tudta megnyerni a Német nagydíjat |
KimiRoland |
2010.07.25. 18:49 |
|
Vettel ismét elrontotta a rajtot a két Ferrari közül pedig Massa volt a jobb. 3 . helyről egyenesen az élre ugrott és elszakadt Alonsotól is aki néha-néha behozta, de összeségében a brazil volt a jobb. Egészen addig míg rádión azt nem mondta a csapatfőnök, hogy Alonso gyorsabb. Massa engedelmeskedett és látványos lassítással engedte el a spanyolt, akinek hisztijét így ismét teljesítették.
Massa ezután teljesen leszakadt Alonsoról és a futam végén már Vettel is veszélyeztette, de ismét gyorsabb volt Alonsonál is így megtartotta 2. helyét. Massa a verseny után nem foglalkozott Alonsoval és olyan gyorsan félrehúzódott tőle amennyire csak lehetett. A Ferrari tehát nyiltan kijelentette, hogy Massa ezentúl csak másodlagos versenyző nem mintha eddig nem úgy kezelték volna. |
Az olaszok kikeltek magukból, elegük van a Ferrari és Alonso gyászos teljesítményéből. |
KimiRoland |
2010.07.15. 11:11 |
|
" A szurkolók már elkezdtek könyörögni Kimi visszahozásáért a Ferrarihoz." Írja blogjában a Tifosik vezetője Alberto Sabbatini.
"Sokan írják nekünk, hogy hiányzik Räikkönen és már bánják Alonso érkezését, de nagyon hiányzik egy jó stratéga a csapatból is. A nevét egyértelműen kitalálhatod." Utalt Ross Brawn-ra.
"Criss Dayler határait már régóta ismerjük. Nincsenek elképzelései nem képes fejleszteni és nem képes értelmezni a szituációkat."
A legutolsó futam pedig csak hab volt a tortán. "Nyilván Alonso pozíciója volt a fontosabb, de aki utasítást adott neki az hatalmasat hibázott, már ha volt ilyen ember. Mindenkinek vállalnia kell a döntéseit kezdve a versenyzőkkel. Alonso ezt nem teszi meg. Mindig mást okol a hibáiért. Elhagyta a pályát akárcsak egy kezdő nekiment Massának akinek ettől defektje lett, nem engedte vissza maga elé az egyértelműen szabálytalan előzés után Kubicát. Kimi tavaly egész évben nem követett el ennyi hibát mint Alonso egyetlen futam alatt. "
Nem csak a tifosik és annak vezetői látják így a dolgokat, hanem az olasz médiumok is.
Az olasz ItaliaRacing.magazine szerint hatalmas hiba volt Alonso leszerződése Kimi helyett. A lap a következő főcímmel jelent meg a verseny utáni napon.:
"Alonsoval minden a feje tetejére állt."
"Alonsót érkezésekor szupermenként állították be aki képtelen hibázni, akinek motivációja mindenkit magával ragad és feledteti a "nemtörődömnek" kikiáltott Räikkönent, és rengeteg technikai tanáccsal látja majd el csapatát." - A helyzet azonban korántsem ez. "Alonso nemhogy nem képes hibázni, de egyetlen futam alatt több hibát követ el mint Kimi egész évadja során. A Ferrari tavaly szinte egész évben az új autót csinálta Kimi rovására aki ennek ellenére győzni tudott a tized osztályú Ferrarival."
"Azt mondták Alonso fejlesztései tehették újra nyerő autóvá az Ezüstnyilakat és ez fog történni e Ferrarival is. Sokáig azt hittük Alonsoval ugyanolyan éra köszönthet be mint annó Schumacherrel."
"Mindenki ezt hajtogatta egész télen. Aztán jött az idénnyitó ahol ugyan volt mosoly, de valami mégsem volt ugyanolyan mint Kimi első győzelménél. Aztán történt egy s más. Hibázások az időmérőn kiugrás a verseny rajtjánál, unfair előzés a csapattársal szemben, összeütközés a csapattársal a szabályok figyelmen kívül hagyása és az azokról való megfeledkezés" |
| |