|
A Renault többségi tulajdonosa Kimit akarja |
KimiRoland |
2010.06.15. 19:18 |
|
Gerard Lopez a Renault csoport többségi tulajdonosa Kimi Räikkönent akarja szerződtetni 2011-re. A hírek szerint Kubica mellé szerződtetnék le Petrov helyére. Ha Kimi nem jönne össze Sutil lehetne a másik kiszemelt pilóta, aki már egy ideje szeretne top csapathoz szerződni végre.
A híresztelések alapja az lehet elsősorban, hogy Kimit már 2010-re is megpróbálta leszerződtetni a renault, de végül tárgyalni se tárgyaltak. Lopez szerint Kimi hatalmas tehetség és bár elismeri, hogy nagy lehetősége van a rallyban is, de jobban szeretné saját csapatukba tudni. |
Ogier nyert, Kimi a második lett a Rally della Lanterna-n. |
KimiRoland |
2010.06.12. 21:12 |
|
Kimi mindössze 5 másodpercel maradt el Ogiertől.
Kimi számára remekül ment a Lanterna Rally Olaszországban. A felkészülési rally során Kimi szakaszgyőzelmeket hozott és vezette is a rally-t. Ogier defektje miatt 30 másodpercet vesztett, ám ezt végül 5 másdoperc előnnyé tudta tenni.
Ami azonban figyelemre méltó: Kimi eddig rendre 2-3 percekkel kapott ki Ogiertől. ez most ha a defektet is belevesszük akkor 30 másdoperc. Ez igazolja, hogy Kimi számára valamennyit jelenthet az, hogy aszfalt versenyek következnek. Sokak szerint Kimi most lehet majd közelebb az 5 helyhez önerőből meg is lehet neki, hiszen Forma-1 karrierje miatt jobban érezheti az aszfaltozott pályákat. Márpedig ilyenből 5 is lesz a szezon utolsó felében. |
Kimi marad a Rallyban |
KimiRoland |
2010.06.08. 22:18 |
|
Kimi legutóbbi nyilatkozata alapján egyértelmű, hogy marad a Rallyban. A tény, hogy az egyetlen reális csapat a redBull lett volna, hiszen a többi jelenleg nem szalonképes.
Kimi jelenlegi csapattársát Ogiert pedig Loeb ,mellé teszik a 3 fentmaradó murvás rallyn. Ekkor a kicsit gyengébben teljesítő Sordó lesz Kimi csapattársa. Elképzelhető, hogy jövőre is melette fog Kimi versenyezni. Kimi a legutolsó hírek szerint a Finn rallyn fogja bejelenteni hivatalosan a Citroen Juniorral való hoszabbítást amely 2012-ig szól azaz 2 évre. |
Ki mehet és ki maradhat? |
KimiRoland |
2010.06.05. 12:24 |
|
Ahogy közeledik a szezon közepe a kérdés adott. ki megy és ki marad? illetve, hogy vissza jön-e Kimi. Webber valószínűleg hoszabbít a redbullal. Legalábbis erre utalnak az utolsó nyilatkozatok. Massa viszont távozhat a Ferraritól helyére talán Kubica vagy Rosberg mehet. Massa esetleg velük cseréhet helyet. Kimi az egyik oldali pletykák szerint visszajön a Forma1-be de nem a RedBull-hoz hanem esetleg a Mercedeshez vagy a Renaulthoz. A másik oldal szerint viszont 2 évre készül aláírni a Citroen Juniorhoz. |
Vettel és Webber eddig nem beszéltek egymással a baleset óta. |
KimiRoland |
2010.06.01. 10:11 |
|
Horner mielöbbi békülésre akarja bírni a két versenyzőt, és elmagyarázni nekik, hogy túl keményen játszottak. Eközben Helmut Marko a redBull tanácsadója egyértelműen Webbert tette felelőssé a baleset miatt. Horner szerint viszont mindketten hibáztak és nemcsak maguktól, de a csapattól is elvettek 32 pontot. A sajtó eközben arról ír, hogy a RedBull vettelt favorizálná.
Vettel Webbert hibáztatja amiért nem adott semmi helyet neki egy balkanyar elött, míg Webber Vettelt okolja amiért megpróbálkozott az előzéssel. A felvételek elemzése inkább Webber hibáját sejtetik, de Vettel sem volt teljesen ártatlan. Ugyanis míg Webber semmi helyet nem adott Vettelnek aki akkor már megelőzte, addig Vettel túl agresszíven akart magának helyet csinálni.
A tény az, hogy az eset nem fog egyszerűen elmúlni. a bajnokság kritikus szakasza következik, így több ilyen eset nem fordulhat elő. Ha a csapat bármelyik pilótát háttérbe tólná, az pedig a csapat széthúzásához vezetne. A lecke tehát felvan adva a redBullnak, hogy megoldja a problémát.
|
Kimi a 10. lett összetettben |
kimiRoland |
2010.06.01. 10:04 |
|
Előbb fellépett a 8. helyre, majd gumihiba miatt defektet kapott Kimi és visszaesett a 10. helyre. |
Kimi a 9. helyre lépett fel a második nap |
KimiRoland |
2010.05.29. 19:48 |
|
Kimiék a 10. helyen nyitottak az első nap. Kimi elmondta, hogy nem akart kockáztatni, így nem ment túl gyorsan. A második nap gyorsult és fellépett a 9. helyre. |
A Motorsportal.com biztos információkra hivatkozva bejelentette, hogy Kimi 3 éves szerződésajánlatot kapott a RedBull F1-es csap |
KimiRoland |
2010.05.20. 23:18 |
|
A Motorsportal.com biztos információkra hivatkozva kijelentette, hogy Kimi megkapta 3 éves RedBull szerződését amit már csak alá kell írnia. Korábbi cikkben megemlítettem, hogy Kimi járt az egyik RedBull mérnöknél. Mint utólag kiderült nem mérnök, volt az illető, hanem a RedBull F1-es csapatának egyik elnökségi tagja.
A Motorsportal tényként jelentette be, hogy Kimi pár perc erejéig beszélgetett a RedBull emberével, majd kezetfogtak és Kimi egy borítékot kapott. A RedBull egyik megnem nevezett vezetője elmondta, hogy mivel úgyis hamarosan kiderül, ezért elmondhatja, hogy a borítékban egy 3 éves szerződésajánlat volt Kimi számára. A RedBull elismeri Webber tehetségét, de olyan pilótára van szükség aki mindig egyenletesen teljesít és ez nem Webber.
Az hogy a hír igaz kérdéses, de mindenbizonnyal jó hír. |
Kikell mondani: Sokak szerint ronda az idei biztonsági autó |
KimiRoland |
2010.05.20. 13:16 |
|
Mint cikk író nem kellene elhatárolódnom, de Kimi esetében is gyakran megteszem ezt, szóval ez már nem oszt nem szoroz. Sokan kérdezték tőlem is, hogy láttam-e a SaftyCart és hogy mi az a "kráter" az elején. A kérdés jogos. Sokan mások melett szerintem is az eddigi legrondább autó az idei biztonsági autó amit eddig a sorozatban láttam.
A Mercedes a biztonságra és a teljesítménybeli fejlesztések és jobb tulajdonságok miatt lett új a SaftyCar. Az oké, de a külsőre semmit nem adtak. Legalábbis az elejére nem.
 |
| |