|
Sorrendiség, új versenyhétvége szisztéma a Forma1-ben |
KimiRoland |
2010.05.19. 09:41 |
|
Konkrétumokat nem tudtunk meg, csak annyit, hogy a csapatok képviselői találkoztak Ecclestonnal, hogy a Forma1 átdolgozásával annak lebonyolításával érjenek el jobb nézőszámot.
A hírek szerint az egyik ötlet az, hogy a jelenlegi 300km-es versenyek helyett lenne egy 150km-es és egy 100km-es vasárnap. Az első versenyen az időmérő szerint állnának fel a versenyzők, A másodikon pedig az első verseny végeredményének fordított sorrendjében. Akik az első futamon kiesnek a verseny után 1 órájuk lenne a gyorsjavításra. Mindkét versenyen a jelenleg érvényben lévő pontozási rendszert használnák. Ezen kívül felvetődött ismét az autók kinézete és a KERS is. Ha minden igaz csak az egyik versenyen lehetne KERST használni a másikon nem. Így mindenkinek el kell döntenie melyik futam a fontosabb neki. Betiltanák a gumicseréket is, hiszen ilyen rövid távon kitartanak a gumik.
Az autók légterelésének javítása is szóba került a hírek szerint. Átakarják dolgozni az első és hátsó szárnyakat az előzés javítása végett.
A másik fontos dolog, hogy a futamok sorrendiségét akarják elérni a csapatok. Ezekszerint vonalasan haladnának a versenyek azaz nem lenne ugrálás az egyes kontinensek között és azokon sem. Eszerint kezdődhetne a szezon Bahreinben majd Ausztrália, Szingapúr, Kina, Japán, Anglia, Francia, Német, Belga, és így tovább. lényegében Ausztráliától fel majd az Európában az északi részen lévő versenyek utána Török majd a Magyar és a dél-Európai futamok végül Brazília. |
Bonuszfutammal hangolnak Kimiék Bulgáriára |
KimiRoland |
2010.05.19. 09:25 |
|
Kimiék rajthoz állnak a 26. Rally della Lanterna-n ami Junius 11-12 között kerül megrendezésre. Kimi és Ogier is rajta van a hivatalos nem végleges nevezési listán árulta el a verseny szervezője. Kimiék ezzel a futammal az első aszfalt Rallyra akarnak bemelegíteni mely Bulgáriában lesz.
A Rally della lanterna egy szinte teljesen aszfaltal borított pálya lesz. Kimi reményei szerint aszfalton jobban kijönnek majd a 9 év Forma1-es tapasztalatai és közelebb lehet az élbolyhoz. Mivel ez egy helyi verseny Kimiék célja nem lehet más mint dobogóra állni. de a legfőbb cél mégiscsak az autó felkészítése és behangolása kell, hogy legyen az első aszfalt Rallyra.
Azok akik kétkedtek Kimi rallys szereplésében és annak sikerességében már rég elhalgattak. Soha nem volt olyan aki két ennyire különböző sportágban is megállja a helyét. |
Alonsonak megint nyaliznak megbüntették Schumit |
KimiRoland |
2010.05.17. 11:21 |
|
Már megszokott, hogy egyesek mindent megtesznek azért, hogy Alonso előrébb végezzen. Új szabály ide-vagy oda félrevezették a versenyzőket az előzéseket illetően ezért büntették meg Schumit. Alonso nem megérdemelten lett így 6. SChumi pedig csak a 12. lett büntetése után. |
Kimi is ott volt Monacóban |
KimiRoland |
2010.05.16. 19:41 |
|
Kimi is tiszteletét tette Monacóban. Kimi több ízben is feltűnt a városban és a Jachtján is többször lefülelték. Meglátogatott egy RedBullos embert is, akivel pár percig beszélgetett, majd szélsebesen visszament a hajójára.
Kimiről kiderült, hogy nem szereti annyira a pókert, ám a römit igen. Az ideiglenes szomszédja árulta el, hogy Kimi átjött hozzá és kölcsönkért egy pakli römi kártyát, mert a sajátját otthon hagyta és nem talált helyet ahol vehetne. A tulaj egyébként odaadta ajándékba Kiminek egy aláírásért a Jachtjára. :D
Kimi az éjszakában is feltűnt Szombaton egy bárban volt barátai társaságában. |
Webber nyerte a Monacoi falnak csapásos versenyt, Schumi az utolsó 300 méteren előzte meg Alonsot |
KimiRoland |
2010.05.16. 19:37 |
|
Webber nyerte az Ausztrál futamot Vettel elött. A két RedBull már a rajtnál az élre állt és biztos kézzel terelgették a versenyautóikat. A RedBull fölénye jelenleg tagadhatatlan a többiekhez képest. Kimi is megjelent egy két perc erejéig a RedBull egyik emberével beszélgetett majd sebesen visszatért Jachtjára.
A verseny egyébként valóban unalmas volt és előzés csak nagyritkán történt. Ám nem telt el izgalom nélkül mégsem a futam. Többen is a falnak csapták az autót, a pálya szétesett és volt egy hajmeresztő mutatvány is.
A nap balesete mindenbizonnyal a Trulli Chandhok ütközés volt 3 körrel a vége elött. Trulli egész futam alatt Chandhok mögött ment majd az utolsó körökben megelégelte ezt. Bevágott az újonc mellé, ám megcsúszott közben és nem tudott időben megállni. Nekiment Chandhok autójának oldalról, majd kersztbeállította azt, ezután pedig átrepül Trulli a feje fölött. Egész pontosan oldalba kapta az autóját letörte a teljes felső borítást, majd az autó hátulján állt meg.
Az eset után az utolsó kör utolsó kanyarjában engedték el a mezőnyt. senki nem gondolta volna, hogy lesz előzés ám mégis lett. Alonso elbénázta a kigyorsítást, megcsúszott majd Schumacher bevágódott melléje és megelőzte a spanyolt. Ez volt talán a nap lejobb előzése. |
Elejtett mondatok: A RedBull nem tartaná vissza Webbert ha egy jobb pilótát szerződtethet helyette |
KimiRoland |
2010.05.02. 08:00 |
|
A RedBull egy meg nem nevezett mérnöke szerint már rég megvan Kimi szerződése egy kitétel nélkül. A széria és az ár. A mérnök szerint Kimi aláírt egy 3 éves szerződést, de abban az nincs kikötve, hogy melyik sorozatban indulna és ott mennyit is kapna ezért, de ezen kívül szinte minden rögzített benne. A mérnök azt is állítja ha Kimi jön egyértelmű, hogy Webbernek mennie kell.
"Nem tartanánk vissza Webbert ha egy jobb pilótát szerződtethetnénk helyette. A kérdés csak tényleg az mit akar Kimi. A csapat hajlandó lenne komoly erőforrásokat megmozgatni Kimi érdekében."
Bár az összegről nem esett szó, de többen tudni vélik, hogy Kimi ha a rallyban marad akkor a jelenlegi 2 millió Euró helyett 4 millió Eurót kap majd, míg ha a Forma 1-be igazol ott 15-20 millió Eurót kaphat. Persze ez csak pletyka még annál is mélyebbre menő mint Kimi visszatérse.
A tény azonban látszik ebből is. A RedBull többször utalt mind a csapattagok a csapattulajdonos, hogy Kimi kiemelt tehetség, akinek a Forma 1-ben lenne a helye. A döntést pedig Kimi hozza meg, hogy mit is akar csinálni. Bár örült az ötödik helynek, de elmondta a 6 perces hátrány nem egészen az amit akar.
A döntésre Kiminek még kb 4-5 hónapja van a Forma 1-es szezon végéig. Kimi többször mondta, hogy Vb címért akar küzdeni legyen is bárhol. Bár ekkor még nem volt rallys, de jelenleg nem úgy tűnik, hogy ez a rallyban a következő 2-3 évben összejöhet. Nem Kimivel van a gond hanem a konkurenciával. Főleg Loeb-el aki sorozatosan nyeri a futamokat perceket adva a többieknek. És ők életük kezdetétől ezt csinálják. A RedBull jelenlegi teljesítménye pedig Vb címet is érhet hiszen az egyik ha nem a leggyorsabb autó jelenleg a mezőnyben. |
Kimi Oakley napszemüvegre váltott |
KimiRoland |
2010.04.20. 17:46 |
|
A Tag Hauer arra hivatkozva, hogy ők a Forma1- közelében akarnak lenni bontottak szerződést Kimivel. Kimi így került vissza az Oakley-hez. Kimi és az Oakley kapcsolata nem újkeletű már a Forma1 elött is kapcsolatban voltak egymással, de a Forma 1-be érkezés után nemsokkal szétváltak útjaik.
Kimit most így újra az Oakley erősíti. Jelenleg egy krómszínű 130$ értékű kicsikében feszít ami véleményem szerint jobban néz ki a TagHauer korábbi 160$-os példányánál. Gyors átszámítással látható, hogy ez kb 30 ezer forintos szemüveget jelent. |
Elmarad a Motogp Japán futama, mivel több csapat sem tudott elmenni a kitörések miatt. |
KimiRoland |
2010.04.20. 10:46 |
|
A versenyt októberberre halasztják, aki kéri visszaadják a jegyárakat |
Kimi az 5.! helyen végzett a Török rally-n, Loeb nyert |
KimiRoland |
2010.04.18. 19:50 |
|
A világbajnokság már nem annyira nyitott mint eddig lehetett rá számítani. Loeb simán söpörte be ezt a Rally futamot is, így zsinorban 3.-szor tudott idén nyerni. Ezzel már hatalmas 40 pontos előnyre tett szert. Persze ez 2 futam alatt eltűnhet, de a követőbolynak nagyon kell igyekeznie.
Vasárnap reggel bejelentették, hogy 2 szakaszt törölnek mivel azok olyan szinten sárosak voltak, hogy alkalmatlanok lettek volna a versenyzésre.
A nap vesztese Sordo volt aki dobogóra pályázott ám egy sáros kanyarban kicsúszott és véget ért ezzel a futama. Kimi így az előkelő 6. helyről az 5. helyre ugrott elő. Sokan kétkedtek Kimiben, hogy csak megvillanásai lesznek a rallyban, de ez nem így van. Folyamatosan egyre javuló időket hoz és biztos kézzel terelgeti a C4-est Ma a 23. szakaszon például a 4. helyen végzett.
A verseny magyar szempontból sem volt mellékes. Az Esztergomi székhelyű Suzuki Sport Europen megszerezte első pontját Burkart révén, valamint Fischer Dániel eddigi legjobb eredményét érte el. Kategóriályában a 3. Összetettben a 30. helyen zárt
A 2010-es Török Rally végeredménye:
1. Sebastien LOEB 3:01:38,7
2. Petter SOLBERG +54,5
3. Mikko HIRVONEN +1:43,4
4. Sebastien OGIER +3:46,0
5. Kimi RÄIKKÖNEN +6:44,3
6. Federico VILLAGRA +7:56,7
7. Matthew WILSON +8:29,8
8. Jari Matti LATVALA +19:44,2
9. Dennis KUIPERS +23:22,2
10. Aaron BURKART +27:04,7
30. FISCHER Dániel+1:20:08,1
|
Button nyerte a Shanghai káosz futamot |
KimiRoland |
2010.04.18. 19:50 |
|
|
| |