Kimi Räikkönen rajongoi oldal!!!!!!!
Kimi Räikkönen rajongoi oldal!!!!!!!
Következő futam

Társoldalam:
Rc-Horvath

 

 

     
MiniDrivers
     
Hírek, Infók
     
Ocho Macho fan
     
Képek világa
     
Szombathely (Savaria)
     
Aktuális

Forrás: www.időkép.hu

Hőtérkép Felhőkép Széltérkép

 Időjárás előrejelzés

 

Hőmérséklet:
Hőmérséklet Szombathely térségében

Páratartalom:
Páratartalom Szombathely térségében

Szélerő:
Szélerő Szombathely térségében

Szélirány:
Szélirány Szombathely térségében

Légnyomás:
Légnyomás Szombathely térségében

Csapadék:
Csapadék Szombathely térségében

Csapadékintenzitás:
Csapadékintenzitás Szombathely térségében

     
Menü
     
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
     
Autósport és Formula Magazin
2007/December www.formula.hu
     
Melyik pilóta?
Pilóta
Melyik a kedvenc pilótád?

Kimi Räikkönen
Felipe Massa
Heikki Kovalainen
Giancarlo Fisichella
Jenson Button
Rubens Barrichello
Fernando Alonso
Mark Webber
Nico Rosberg
Valaki más
Szavazás állása
Lezárt szavazások
     
Kérdés
Milyen?
Milyen az oldalam?

Nagyon jó! (5)
Jó! (4)
Elmegy! (3)
Nem jó! (2)
Nagyon rosz! (1)
Szavazás állása
Lezárt szavazások
     
Naptár
2024. Július
HKSCPSV
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
<<   >>
     
Kimi
     
Világ, Tudomány
Világ, Tudomány : Leszállt a 900 kg-os Curiosity a Marson!

Leszállt a 900 kg-os Curiosity a Marson!

Forrás: NASA

Forrás: NASA

Forrás: NASA


7.49 Új fejezet kezdődik

Sikeresen vizsgázott a teljesen új landolási módszer! Óriási siker ez a NASA-nak. Másodpercre pontosan minden a tervezett menetrend szerint zajlott. Az irányítók most a veszélyelkerülő kamerák képeit elemzik. Amint a NASA honlapja közli ezeket, mi is bemutatjuk őket. Eddig minden rendben halad. A további adatokra és újabb képekre néhány órát várni kell. Rövidesen összefoglaló cikket közlünk a landolásról. Kezdődhet az új fejezet a Mars kutatásában, a cél most már nem a víz, hanem az élet nyomai utáni kutatás.

7.43 Ünnep az irányítóközpontban

Forrás: NASA

7.41 Egy nagyfelbontású kép!

Forrás: NASA

7.39 Rengeteg kép jön

Az előbbi kép nagyfelbontású változatán a rover kereke is látszik. Egyre több kép jön. Amint lehet, leszedjük és közöljük őket.

7.37 Az első kép

A hátsó veszélyelkerülő kamera képe. Most jön nagy felbontásban.

Forrás: NASA

7.35 Őrjöngés

Most már folyamatos az őrjöngés az irányítóközpontban, megcsinálták!

7.34 Megjöttek az első képek

Megjöttek az első képek, a veszélyelkerülő kamerától!

7.32 Történelmi pillanat: megtörtént a leszállás!

A NASA megerősítette, hogy a Curiosity 0,75 méter/másodperces állandó sebességgel ereszkedve elérte a felszínt. A küldetést irányító szakemberek felállva tapsolnak és ujjongva ünnepelnek a földi irányítóközpontban.

7.32 Bekapcsolt az égi daru

Kb. 20 méteres felszín feletti magasságban működni kezdett az ereszkedő egység "égi daru" berendezése, s egy 7,5 méter hosszúságú kábelrendszerrel leengedte a rovert maga alá, miközben annak speciális kialakítású, billenő-forgóvázas futóműve és kerekei végső helyzetükbe álltak.

7.31 Fékezőrakétákkal irányított ereszkedés

7.30-kor 80 méter/másodperces sebességgel közeledve a felszín felé, 1 600 méteres magasságban az ereszkedő egység kivált a hátsó védőburkolatból, majd bekapcsolt nyolc fékezőrakétája és önmagát irányítva elkezdte a leszállóhely végső megközelítését. Ha elérte azt, vízszintes irányú elmozdulást már nem végez a felszínhez képest, csak lefelé ereszkedik 0,75 méter/másodperces állandó sebességgel.

7.30 Kinyílt a fékezőernyő, levált a hővédő pajzs

A földi irányítók tájékoztatása szerint 7.28-kor a 405 méter/másodperces sebességgel száguldó űrszonda kb. 11 kilométeres felszín feletti magasságban kinyitotta 16 méter átmérőjű fékezőernyőjét, így tovább folytatódik lassulása. Amikor a szerkezet sebessége 125 méter/másodpercre csökkent, 8 kilométerrel a felszín felett lekapcsolódott az aljáról a 4,5 méter átmérőjű hővédő pajzs. Megkezdte működését a leszállóhely azonosítását segítő ereszkedési kamera, valamint a kulcsfontosságú magasság-adatokat gyűjtő radarberendezés is.

Forrás:NASA

7.27 Itt az Odyssey!

A 2001 Mars Odyssey veszi az MSL adatait!

7.26 Felizzás és fékeződés

Az előzetes számítások alapján a hővédő pajzs kb. másfél perccel a légköri belépés után hevül maximális hőmérsékletűre, ami akár 1 600-2 100 °C között is lehet. Továbbá a fékezőerő is ekkor éri el 10-15 g közé eső csúcsértékét.

7.25 A Mars Science Laboratory belépett a légkörbe

Az irányítóközpont megerősítette, hogy 7.24-kor az MSL mintegy 130 kilométeres felszín feletti magasságban belépett az atmoszférába. Jelenlegi sebessége kb. 5 900 méter/másodperc, s mostantól fokozatosan lassuló zuhanás következik.

7.23 A küldetés-irányítók kijelzője

Így néz ki az éppen zajló eseményeket szimuláló kijelző a földi irányítóközpontban.

Forrás: NASA

7.21 Három perc a légköri belépésig

Három perc a légköri belépésig.

7.18 Valós időben most kellett leszállnia

Ha a Gale-kráterben állnánk, éppen most látnánk a Curiosityt leereszkedni a felszínre - ám a földi irányítóközpontba erről csak 13,8 perccel később érkezik megerősítés, a két bolygó távolsága miatt.

Forrás: NASA

7.17 Megtörtént az egyensúlyozó nehezékek aktiválása

A légköri belépőegység belsejében mozgásképessé vált két, eddig rögzített helyzetű 75 kilogrammos nehezék, aminek következtében a szerkezet tömegközéppontja eltolódott hossztengelyéről s így fúvókáival könnyebben irányíthatja magát a következő percek során.

7.15 Az MSL levált szállítóegységéről

A NASA közlése szerint a légköri belépőegység 7.14-kor levált a bolygóközi szállítóegységről, s bekapcsolta a fokozatosan sűrűsödő gázburok fizikai tulajdonságait mérő berendezéseit.

7.12 A 2001 Mars Odyssey vételi pozícióban

Az amerikai keringőegység sikeresen végrehajtotta azt a manővert, amely lehetővé teszi, hogy élőben továbbítsa a Curiosity rádiójeleit leszállás közben a Földre.

7.07 Így zajlik majd a landolás

Ezek lesznek a landolás fő fázisai. A közvetítésünkben minden időpont a rádiójelek földi vételére vonatkozik majd (a valóságban minden 14 perccel korábban zajlik a Marsnál).

Forrás: NASA

 

7.04 Utolsó ellenőrzések

A NASA Sugárhajtás Laboratóriumának pasadenai irányítóközpontjában jelenleg az űrszonda fedélzeti rendszereinek utolsó ellenőrzését végzik, s megköszönték a bolygóközi utazást felügyelő csapat munkáját.

Forrás: [NASA

7.01 Fél óra a landolásig

Fél óra múlva kaphatunk először megerősítést arról, hogy a Curiosity elérte a Mars felszínét.

6.56 Mekkora a Curiosity?

Szélessége 2,8 méter, hosszúsága 3 méter, legnagyobb magassága 2,1 méter. Robotkarját szintén 2,1 méterre tudja kinyújtani, kerekeinek átmérője pedig 0,5 méter. Ezek alapján leginkább talán úgy képzelhető el, mint egy csúcstechnológiájú berendezésekkel felszerelt Trabant. Össztömege 900 kilogramm, ám egy mérleg a Mars felszínén hozzávetőleg csak harmadát mutatná földi súlyának (mivel a nehézségi gyorsulás ott kb. 1/3-ad része a saját bolygónkon jellemző értéknek). A küldetés további technológiai jellemzőiről itt olvashat.

Forrás: NASA

6.52 Röviden a nevekről

A Mars Science Laboratory (röviden MSL) a teljes küldetésre vonatkozó hivatalos kifejezés, amely magában foglalja az indítást végző rakétát, a bolygóközi szállítóegységet, a légköri belépőegységet, az ereszkedő egységet, és természetesen a hatkerekű felszíni járművet is. A Curiosity (magyarul kíváncsiságot és különlegességet is jelent) csak ez utóbbi szerkezet elnevezése, amelyet 2009-ben kapott egy, a NASA névadási pályázatát megnyerő 12 éves diáklány javaslatára.

Forrás: NASA

6.45 A leszállás a küldetés legkockázatosabb része

"A küldetés messze legkockázatosabb része a landolás, amely teljesen új, korábban soha nem próbált módszer szerint zajlik majd. Ám ha beválik, akkor a jövőben nagyobb terheket is nagy pontossággal tudnak letenni az alkalmazásával" - mondja Almár Iván űrkutató-csillagász.

6.42 Késő téli délután a Gale-kráterben

Jelenleg a Curiosity leszállóhelyén (d. sz. 4,6°; k. h. 137,4°) marsi helyi idő szerint kb. délután 14.00 óra van, s a téli évszak már a végéhez közeledik a bolygó déli féltekéjén.

Forrás: MSL
Sötétebb színnel jelölve a szűkített (20x7 kilométeres) landolási ellipszis, ebbe kell megérkeznie az űrszondának

6.36 Alig egy óra a leszállásig

A Curiosity nem egészen 60 perc múlva, 7.31-kor eléri a Mars felszínét. Jelenlegi távolsága 15 000 kilométer, sebessége pedig 15 300 kilométer óránként.

6.35 Képgaléria a szonda építéséről és indításáról

Amíg várjuk a NASA adatait: látványos képek a Mars Science Laboratory építéséről és tavaly novemberi startjáról.

6.21 A keringőegységek felkészültek

A 2001 Mars Odyssey és a Mars Reconnaissance Orbiter irányítói jelezték, hogy a két keringőegység felkészült a leszállóegység adatainak vételére és továbbítására. Mint korábbi összeállításunkban olvashatták, ezek közvetíthetik a Curiosity rádiójeleit a Földre.

6.16 Hol lehet még élőben követni a landolás eseményeit?

A NASA angol nyelvű tévéadása folyamatos közvetítést sugároz az irányítóközpontból, amely a www.nasa.gov/ntv internetcímen keresztül többféle formátumban elérhető HD minőségben. Ajánljuk még a http://www.spaceflightnow.com/ weboldal élő közvetítését.

6.10 Másfél óra a leszállásig

A 6.01-kor kiadott információk szerint 90 perccel a landolás előtt a Mars Science Laboratory távolsága a bolygótól 22 000 kilométer, s 14 500 kilométer/órás sebességgel közeledik felé.

6.00 Most már lehet izgulni

Miközben nálunk ma 40 fok is lehet, minden idők legfejlettebb bolygókutató szerkezete, a Curiosity körülbelül mínusz 70-80 Celsius-fokban éri el a Mars felszínét. Ha minden a tervezett menetrend szerint halad, akkor ez magyar idő szerint 7.17-kor történik. Ám mivel a Föld és a Mars közötti távolság ekkor 248 millió kilométer lesz, és ezt az űrszonda rádiójelei kb. 13,8 perc alatt teszik meg, a földi irányítóközpont csak 7.31-kor kap megerősítést a leszállásról. A következőkben is mindent "földi vételidőpontban" adunk meg.

 

     
Egyéni világbajnokság állása

 

A 2013-as egyéni Vb Állása az Ausztrál Nagydíj után

 

H. Versenyző P. Gy.
1. Kimi Räikkönen (L) 25 1
2. Fernando Alonso (F) 18  
3. Sebastian Vettel (R) 15  
4. Felipe Massa (F) 12  
5. Lewis Hamilton (Me) 10  
6. Mark Webber (R) 8  
7. Adrian Sutil (FI) 6  
8. Paul di Resta (FI) 4  
9. Jensun Button (M) 2  
10. Romain Grosjean (L) 1  
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

 

     
Csapat világbajnokság állása

F1 Csapat VB állása

F1 2012-es konstruktőri Világbajnokság végeredménye

 

H. Csapat P. Gy.
1. Ferrari -Ferrari 30  
2. Lotus -Renault 26 1
3. RedBull-Renault 23  
4. Mercedes-Mercedes 10  
5. ForceIndia-Mercedes 10  
6. McLaren-Mercedes 2  
       
       
       
       
       

 

     
2013
     
F1-el kapcsolatos adatok.
     
Társalgó
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
     
KI KÉRI?
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
     
Társoldalak,Ajánlott oldalak.

kimiandall.gportal.hu

sportsztar.gportal.hu

gportal.hu/kimiraikkoneniceman

gportal.hu/kimiraikkonen

hondaf1.atw.hu

formula1lap.gportal.hu  

kimi-fanok-clubja.try.hu  

gportal.hu/pgeri92-mclaren

gportal.hu/temegkimi

gportal.hu/totti6071  

f1kimifan.gportal.hu

kimimania.gportal.hu

coolteam.gportal.hu

daneeswebpage.gportal.hu

fociland.gportal.hu

dakar.gportal.hu

forzaferrari.gportal.hu

     

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Gigágá! Márton napján is gyertek a Mesetárba! Nemcsak libát, de kacsát is kaptok! Játsszatok velünk!    *****    A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban    *****    Parfümök, Olajok, Párologtatók mind egy weboldalon! Siess mert nyitási AKCIÓNK nem sokáig tart! Nagy kedvezmények várnak    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Aki érdeklõdik a horoszkópja után, az nem kíváncsi, hanem intelligens. Rendeld meg most és én segítek az értelmezésben!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött + napi agymenések és bölcseletek    *****    KARATE OKTATÁS *** kicsiknek és nagyoknak *** Budapest I. II. XII.kerületekben +36 70 779-55-77    *****    Augusztus 26-án Kutyák Világnapja! Gyertek a Mesetárba, és ünnepeljétek kutyás színezõkkel! Vau-vau!    *****    A horoszkóp elemzésed utáni érdeklõdés, nem kíváncsiság hanem intelligencia. Rendeld meg és nem fogod megbánni. Katt!!!    *****    Cikksorozatba kezdtem a PlayStation történelmérõl. Miért indult nehezen a Sony karrierje a konzoliparban?